Úterý, 5. března , 2024

Ohromte znalostí cizího jazyka

Cizí jazyky dnes využijete všude. Usnadní vám hledání zaměstnání a zpříjemní volný čas – budete moci číst knihy a sledovat filmy v originále. Navíc je moc hezké, když se vydáte do cizí země a rozumíte místním. V dnešní době se na výuku cizích jazyků hodně dbá a většina dětí se je učí již od školky. Dříve to tak nebývalo, to ale neznamená, že jste navždy odsouzeni pouze k češtině. Nikdy není pozdě začít se učit.

Máte pocit, že se nikdy nenaučíte cizí řeč tak dobře jako všichni ti, co se ji učí už dlouhá léta? Popravdě řečeno každý postupuje jiným tempem, a budete-li se snažit, obrovský pokrok lze udělat třeba už za rok. Budete však muset zabrat.

Hodina týdně v jazykovce nestačí

Učit se samostatně je velmi náročné. Za prvé bude těžké se donutit vůbec něco dělat, za druhé vám nikdo neporadí, když neporozumíte něčemu z gramatiky. Kurzy v jazykové škole nebo u soukromého učitele jsou tedy základ. Neměly by ale být jediným časem, který výuce jazyka věnujete.

Začněte v Britannice

Velmi dobrou volbou, pokud žijete v hlavním městě, je jazyková škola Praha 2 s názvem Britannika. Otevřena byla už v roce 2009 a každoročně jejími kurzy projde cca 1300 studentů od školáků až po důchodce. Nabízí výuku 10 jazyků, takže si určitě vyberete. Kurzy u nich vás především budou bavit. Kombinují totiž moderní způsoby výuky – dobře zpracované učebnice, fascinující videomateriály a mnoho dalšího.

Žijte novým jazykem

Abyste se nový cizí jazyk naučili, musíte si ho zamilovat. Věnovat mu dvě hodiny týdně prostě nestačí. Obklopte se jím a využívejte ho v běžných denních situacích. Poslouchejte hudbu v daném jazyce, dívejte se na filmy a seriály s titulky. Nainstalujte si třeba i nějakou aplikaci do telefonu, možná znáte Duolingo, které vás denně donutí si zopakovat pár slovíček. Zajímavým tipem je rovněž něco jako deník v cizím jazyce. Pořiďte si hezký sešit a každý den do něj zapište jednu nebo dvě věty o tom, co se vám dnes stalo.

Dobrá jazyková škola Praha je sice základ, ale iniciativa musí jít především z vaší strany. Uvidíte, že vás i lekce ve škole budou více bavit, když se dozvíte více než ostatní. Pokroky se dostaví rychleji. Na kurzech si osvojíte gramatiku, mimo ně budete trénovat využití jazyka v běžném životě. A v příštím semestru si v Britannice zapíšete třeba i konverzační hodiny.

Comments are closed.

Scroll To Top