Pátek, 9. června , 2023

Odpočívejte aktivně: Od vyhlídkového letu až po pilotní průkaz

www.zaria.cz_blueskyservice_cz_nahledovy

Nuda byla ještě relativně nedávno výsadou nejbohatších lidí. Ostatní se museli pořádně otáčet. Ale doba se změnila a většina z nás má možná až příliš mnoho volného času. Jste na tom podobně a ráda byste si našla nové hobby, díky kterému se přestanete plácat životem? Pokud máte pocit, že potřebujete dělat něco úplně jiného než doposud, udělejte si pilotní průkaz a staňte se pilotkou soukromého letounu. Neděláme si legraci, nebyla byste první ani poslední.

Ačkoliv je pilotování letadel vnímáno spíše jako mužská záležitost, pilotky rozhodně nejsou výjimkou. Není jich sice tolik jako mužů, ale je na nich patrné o to větší nadšení. V případě, že ráda řídíte vše, co má motor, nebráníte se novým zážitkům, a navíc máte pro strach uděláno, není jediný důvod, proč byste se nemohla přihlásit do školy létání.

www.zaria.cz_blueskyservice_cz_01

Na druhou stranu nejde o levnou záležitost. Základní kvalifikace PPL(A) vás vyjde na částku kolem dvou set tisíc korun a nabízí se otázka, zda vás bude létání opravdu naplňovat. Přeci jen nejde o hobby pro každého. Pilot by měl mít pevné nervy, dobrou prostorovou orientaci a další schopnosti, které jsou pro létání nezbytné.

Ale není důvod ke strachu. Zda jste vhodnou adeptkou pro kurz létání, si ověříte celkem snadno. Některé letecké školy nabízí vyhlídkové lety s možností pilotování na zkoušku. Během akce si vyzkoušíte přímočarý let, krátký navigační let, zatáčky, let po okruhu i přistání. Uděláte si jasnou představu o tom, co pilotování malého letadla obnáší.

Škola létání má i další podmínky. Do výcviku se mohou přihlásit pouze zdravotně způsobilí jedinci. Budete si tak muset vyřídit potvrzení o zdravotní způsobilosti 2. třídy. Ale to je jen drobná formalita. Pokud vás netrápí vážné zdravotní komplikace, buďte bez obav.

www.zaria.cz_blueskyservice_cz_02

Sice vás čeká ještě dlouhá cesta, ale zkuste si představit, jak vezmete kamarádky na vyhlídkový let. Pilotovat budete tentokrát vy!

Comments are closed.

Scroll To Top