Čtvrtek, 5. října , 2023

Nemůžete se zbavit rýmy a kašle? Pomohou čističe vzduchu a jiné přístroje

asjdhf

Jste vy i vaše děti často nemocní? Především malé děti mají rýmy a kašle skoro na denním pořádku. Pro rodiče je to pak velmi únavné. Jen co se dítě uzdraví, už mu zase teče z nosu. Na vině může být i špatný vzduch ve vaší domácnosti. Pokud je vybavení už starší, je normální, že je na stěnách a na nábytku usazeno více prachu, zbytky pylů, spory, plísně, bakterie a viry, někdy i škodlivé látky z tabáku. Pokud chcete mít domácnost zase o něco zdravější, můžete vyzkoušet zajímavé přístroje, které vám s kvalitou vzduchu pomohou.

Čističe vzduchu

Existuje několik druhů čističů vzduchu, proto se vždy u prodejce informujte, který je ten nejlepší pro vaše účely a vhodný do vašich prostorů. Dobrou volbou jsou iontové čističe vzduchu, které jsou schopné vás zbavit nejrůznějších znečištění vzduchu.

 

Dbejte však na to, abyste si vybrali takový čistič vzduchu, který je tichý a jednoduše se čistí nebo se v něm bez problémů mění filtry. Kromě toho si při koupi dávejte pozor na to, jak velkou místnost dokáže takovýto čistič obsloužit. Je možné, že do velkého obýváku si budete muset koupit i dva přístroje, nebo jeden větší a výkonnější přístroj. To se ale samozřejmě odrazí i na výsledné ceně celého řešení.

 

Čističe vzduchu jsou dobré především pro astmatiky a alergiky, ocení je ale i rodiče malých dětí.

Zvlhčovače vzduchu

U malých dětí bývá častým problémem především zánět horních cest dýchacích. Na vině může být i vysušená sliznice, která je náchylnější na různé bakterie a viry. Zvlhčením sliznice pomáháte předcházet vzniku infekcí a onemocnění horních cest dýchacích. Zvlhčení ale pomáhá také během samotné nemoci.

 

Pří výběru přístroje dbejte na to, abyste si mohli měnit intenzitu zvlhčení. Prozkoumejte, jak drahé jsou filtry, které je třeba pravidelně měnit. Pokud se chcete dobře vyspat, vyberte si ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, který je velmi tichý a vypouští do vzduchu příjemnou chladivou páru. V konečném důsledku pomáhá zvlhčovač s klidným a ničím nerušeným spánkem.

Speciální přístroje

Kromě čističů a zvlhčovačů existují také další zajímavá zařízení, které mají na starosti kvalitu vzduchu. Jedním z nich je například baktericidní recirkulátor. Jde o speciální čistič vzduchu, který bakterie a viry, spory nejen zachytává, ale přímo na filtru je také inaktivuje. Přístroj je tak vhodný k dezinfekci domů a jiných prostorů a při jeho čištění se nemusíte bát, že se nečistoty dostanou opět do ovzduší.

 

Zajímavou pomůckou, která úzce souvisí s kvalitou vzduchu, je i takzvaný smokerlyzer. Ocení ho především kuřáci, kteří se snaží zbavit svojí závislosti na tabáku. Pomocí náustku přístroj měří CO (oxid uhelnatý) vázaný na hemoglobin ve vydechovaném vzduchu. Díky přístroji kuřák vidí, zda se jeho dech zlepšuje a jsou motivování číselným údajem zobrazeným na displeji.

 

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Comments are closed.

Scroll To Top