Pátek, 23. února , 2024

Nebezpečná setkání na ulicích

Když se projdete večer nějakým velkým městem, natrefíte na spoustu lidí, kteří jsou pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, kterými jsou i drogy. A právě tyto osoby mohou být velice nebezpečné, protože je velice těžké předvídat, jak se zachovají a přitom je mnoho z nich agresivní.

cocoparisienne / Pixabay

A on tam někdo byl?

Každopádně vždy se řiďte radou, co vám rodiče vnucovali již od malička a ta zní, že s cizími lidmi se nemáte bavit. Když se někdo motá na ulici, tak zřejmě poznáte, že má něco vypito a snažíte se mu vyhnout. Ovšem člověk pod vlivem drog se rozezná velice špatně. A tak je vždy lepší si nikoho kolem sebe nevšímat, zejména pokud bude chtít s vámi mluvit. Samozřejmě, že je rozdíl, zda se daná osoba ptá na cestu anebo vás chce urazit a podobně.

Agresivního člověka poznáte

Většina agresivních lidí začíná nadávkami, což je pro vás první signál, že se máte držet od této osoby dál. Ovšem nemusíte to být pravidlo, zejména pokud se jedná o člověka, který požil nějakou drogu. Při užití drog je naopak chování velice střídavé a nárazové. Někdo radí sledovat ruce útočníka, ovšem opilý i nadrogovaný sebou stále trhá a různě mává rukama, takže je velmi těžké odhadnout, jestli se máte začít bát.

Buďte připraveni

Je lepší, abyste byli připraveni na mnoho situací a to i na tu, že se budete muset bránit. Proto ruce vytáhněte z kapes a raději je mějte u těla, abyste mohli vrátit ránu či si aspoň chránit obličej. Každopádně pokud to není nutné, vyhněte se jakémukoliv tělesnému kontaktu. Vzhledem k tomu, že daná osoba může být pod vlivem drog, znamená na to, že nemá obec žádný cit, takže vás klidně může i zabít. Kromě toho při přetržce může dojít ke krvavým ranám a bohužel je mnoho závislých také velice nemocných.

Nejlepší obranou je útok

Vzhledem k tomu, že lidé pod vlivem omamných látek mohou být velice nebezpeční, je nejlepší před nimi utéct. Hlavně když se dostanete do situace, že se na vás tato osoba přilepí. Pak nezbývá nic jiného, než si rychle najít dobrou únikovou cestu a co nejrychleji se dostat dostatečně daleko. Asi to nebude jako v nějakém detektivním filmu, ovšem jejich chování se opravdu téměř nikdy nedá předpovědět, a tak je opravdu dobré mít najitou cestu úniku.

Hlídejte si záda

A i když třeba jen prochází kolem podezřelé osoby, nebuďte zbytečně zády. Zde platí stejné pravidlo, jako u policie, je dobré mít kryté záda. To znamená, že i když si zajdete, i přesto si raději zvolte jinou uličku, kterou pochybné osoby obejdete, než abyste jim měli být aspoň na chvíli zády. Rozhodně je lepší, když jdete ve větší skupině, protože se můžete vzájemně chránit a „hlídat si záda,“ ovšem ne vždy se to podaří, a tak když jdete sami, musíte být připraveni na útěk.

Lidé pod vlivem drog či alkoholu jsou často agresivní a nebezpeční, a proto je lepší se jim vyhýbat.

Comments are closed.

Scroll To Top