Pondělí, 22. dubna , 2024

Návyky, které udržují vaše manželství silné

Autor obrázku: Luis Avilesortiz

Klíčem k manželské blaženosti není přílišná romantika, ale překvapivě jednoduché postupy, které můžete dodržovat, abyste zůstaly s partnerem stále stejně zamilovaní, jako na začátku. Přečtěte si tyto odborné tipy na šťastné manželství.

Nesnažte se měnit jeden druhého

Možná si budete přát, aby si po sobě uklízel ponožky nebo se bavil s vašimi přáteli bez předsudků. Ale jeho neschopnost všimnout si věcí, které vás iritují, vás mohou přimět ohlednout se na začátek vašeho vztahu.

Jedna z věcí, které vidíme u šťastných párů je, že vědí o rozdílech svého partnera a snaží se o to, aby ho přijaly takového jaký je bez jakýchkoliv pokusů o jeho změnu. Spíše než se snažit bojovat s partnerovým stylem se raději zaměřte na svůj osobní.

Orámování vašich požadavků jako laskavost

Ať už chcete vyložit myčku nebo věnovat zvýšenou pozornost vašim dětem, bude se váš partner snažit s největší pravděpodobností změnit své chování, aby dostal nějaké body za snaživost. Hoďte to za hlavu, je to laskavost. Prezentujte to jako: tady je recept na to co vás udělá šťastnými, protože každý chce, aby se jejich partner cítil šťastný. Když prezentujete své potřeby, prezentujete spíše to, co byste si přáli vy, nežli váš partner. Místo toho můžete zkusit jinou techniku. Zkuste říct:,, Nesnáším, když je všechno naplánované, zkusme si užít spontální den.“

Zaměřte se na pozitivní věci

Nespokojené páry se zasekly na negativním stavu mysli. Vždy najdete to, co hledáte. Pokud se budete neustále zaměřovat na chyby partnera, jistě nějaké najdete každý den a budete se stále hádat. Když se však zaměříte na to, co dělá partner dobře, můžete zjistit, že je toho každý den také velké množství.

Je to jenom vaše volba, jak se budete na věci dívat. Pokud se začnete na partnera zlobit, představte si něco příjemného a dobrého čím vás potěšil nebo co udělal správně a zmírněte tak svůj hněv. Uvidíte, že to vašemu vztahu prospěje. Je jenom na vás zda chcete ovlivnit vaše negativní myšlení.

Necítit se příliš pohodlně

Důvěra, bezpečnost a závazek jsou klíčovými prvky v každém vztahu, ale mít ho neznamená, že je nerozbitné.

Vztahy jsou křehké jako ekosystém a to je důvod, proč je zde 50 procentní míra rozvodovosti. Šťastné páry neustále randí a říkají si navzájem, že vypadají skvěle a dělají spoustu věcí společně.

Rituální spojení

Není to jenom o tom mít rande, ale šťastné páry dělají společně také hodně světských věcí. Mají malé návyky, které se rozhodly dělat společně, ať už jde o zaplacení účtu či skládání prádla.

Comments are closed.

Scroll To Top