Úterý, 23. dubna , 2024

Navraťte své hřívě lesk!

Vlasy jsou chloubou každé ženy, není však úplně jednoduché starat se o ně bez pomoci kadeřníků, kteří chtějí spoustu peněz. Zde je pár tipů, jak pomoci vlasům vypadat lépe.

Vrhněme se tedy na to. Prvním prostředkem, který vyživí vaše vlasy, jsou banány. Určitě se vám čas od času stane, že zapomenete banány ve spíži a ty zhnědnou. Většinou už nejsou na pohled moc sympatické a tak je vyhodíte do koše. Příště to nedělejte. Rozmačkejte je v misce vidličkou a naneste na suché nebo vlhké vlasy a zabalte do alobalu a ručníku. Minimální doba působení je hodina.

Druhým tipem jak zdokonalit vaši kštici je kokosový olej. Cenově se sice šplhá o trochu výš, než pár nahnědlých banánů, můžete ho ale využít na mnohem více místech vašeho těla. Kokosový olej je tužší konzistence, skladujete-li ho v lednici nebo máte doma příjemný chládek. Díky tužší konzistenci je jeho aplikace na vlasy jednoduchá. Nabírejte po malém množství, které vmasírujte postupně na celou pokožku hlavy, něco málo zapracujte i do délek vlasů. Jakmile máte hotovo, opět zabalte do alobalu a ručníku a nechte balzám z kokosového oleje působit minimálně hodinu.

Dalším skvělým tipem, jak oživit vaše vlasy je med. Med je plný vitamínů, které dodají vašim vlasům lesk a sílu. Máte-li krepaté vlasy, nejprve si je namočte a vysušte ručníkem, aplikace medu jinak není příliš jednoduchá. Med si rozpusťte a po malém množství ho aplikujte k pokožce hlavy, následně do délek. Zde je alobal nejdůležitější. Je opravdu nutné, aby med zachoval teplotu a na vlasy více účinkoval. Nezapomeňte na ručník.

Poslední skvělý tip, avšak na vymytí nejkomplikovanější, je balzám z vaječných žloutků. Na tento balzám spotřebujete 2-5 žloutků, podle toho, jak moc máte husté či dlouhé vlasy. U balzámu z vaječných žloutků není tak důležité vmasírovat ho až k pokožce hlavy, spíše se soustřeďujte na spodní polovinu vašich vlasů. Jako u všech předchozích tipů i nyní použijeme stejný zábal.

Čím déle budou tyto balzámy na vlasech působit, tím lepší bude účinnost.

Comments are closed.

Scroll To Top