Středa, 4. října , 2023

Návrat do středověku. Navštive zajímavou restauraci a užijte si skvělou večeři!

Patříte mezi milovníky dějin nebo jste z těch, kdo dějepis ve škole vždy proklínal? Ať se řadíte do jakékoliv skupiny, tak středověk, kterým dýchá restaurace, vás určitě minimálně nadchne. Vrátíte se do dob středověku a najednou to bude pro vás skvělý zážitek. Můžete jej použít jako svělý dárek na Valentýna.

Jak si mám představit středověkou restauraci?

Lidé, kteří tuto restauraci navštívili, dobře vědí, co je čeká. Ale lidé, kteří se o ní doposud nedozvěděli, tak si mohou představovat středověké prostředí. Avšak tato restaurace vás do středověku vtáhne nejen díky prostředím, ale také díky vytříbenému chování obsluhy, která s vámi mluví jako v době, kdy nebyl znám spisovný český jazyk. Tato obsluha vypadá, jako by středověk sama zažila. Když se podíváte na dobové oblečení, není možné, abyste si středověk nepřipomněli.

Jaké speciality tato restaurace nabízí?

Samozřejmě, že středověk nevisí jen v atmosféře a chování lidí kolem vás, ale také v jídle. Flákota masa, která vám přistane na něčem, co by mohlo připomínat dnešní talíře, je připravena na otevřeném ohni. K tomuto masu dostanete také středověkou přílohu, takže nečekejte na to, že si dáte smažený sýr s hranolky, tady okusíte úplně jiné jídlo, které je velice chutné a mimo to i o mnohem zdravější, než zmíněné smažené pochoutky. Díky vedlejšímu pivovaru mohou milovníci piva ochutnat unikát, což je Dětenické černé anebo také světlé pivo, které se zde vyrábí již od 18. století. Aby vám lépe chutnalo, tak vám zde přehrají středověké písně. A pak ať už chcete či ne, tak se sami necháte vtáhnout do středověku.

Co ještě překvapí?

Kromě toho, že středověk na vás bude padat z každé skulinky, tak si jej užijete v plných douškách, díky programům, které jsou pro vás připraveny. Tyto programy jsou připraveny na úterý, středu a pátek vždy od sedmi hodin večer. Můžete se těšit na fakíra, který přijde i se svým hadem, čekají na vás také šermíři, dech se vám zatají při popravě, řezání jazyka či upalování čarodějnic. Milovníci zvířat mohou vidět divokého medvěda a muži si jistě nenechají ujít tanečnice, které se ladně vlní na stolech a mnoho dalších zajímavých věcí. Nově zde můžete zažít i večer plný hrůzy, protože ve čtvrtky na večer bude krčma plna upírů, oživlých mrtvol a hrůzy.

Kde tuto výjimečnou restauraci najít?

Tato originální středověká restaurace je v Dětenicích, kde kromě restaurace objevíte také zámek či pivovar.

Vraťte se i vy do dob středověku a nechce se unést atmosférou, která v této restauraci panuje.

Comments are closed.

Scroll To Top