Úterý, 5. března , 2024

Na jakou střední dítě poslat?

Divíte se, proč vám připomínáme školu, když neuběhla ještě ani polovina prázdnin? Nebojte, ono to uteče rychle. A pokud vaše dítě míří do devítky, vsaďte se, že to poletí ještě rychleji. Ani se nenadějete a už budete podávat přihlášku. Do deváté třídy je tedy lepší vstupovat aspoň s představou, kam se dítě za rok vydá.

klimkin / Pixabay

Pokud už vaše dítko tuší, kam půjde, máte vyhráno. Takových, kteří v patnácti vědí, čemu se chtějí věnovat, je však málo. Zbytek dětí se nechá rodiči natlačit tam, kam vymyslí, nebo jdou na školu s kamarády. Výběrem dobré střední školy přitom můžete dítěti velmi pomoci v životě. Jestliže neví, vložte se do toho, na maminky většina dětí dá.

Co bude v kurzu pořád?

Při výběru školy dbejte hlavně na to, aby mělo dítě po vystudování uplatnění. Nikdo neví, co bude za čtyři roky, zda půjde dál na vysokou nebo zamíří rovnou do práce. Musíte počítat s oběma variantami, dobrá škola by měla dítěti poskytnout dostatek praxe i slušný základ pro další studia. A hlavně by ho měla vzdělávat v oblasti, o kterou bude zájem i za deset let.

Takovou oblastí jsou každopádně jazyky. Proto má Střední škola cestovního ruchu ARCUS Praha neustále dostatek zájemců. Každoročně tam otevírají čtyřletý denní maturitní obor Cestovní ruch, do nějž přijímají 25 žáků, aby měli čas se každému věnovat individuálně. Studenti se za dobu studia naučí několik cizích jazyků. Povinně se musí učit tři, na výběr mají z angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a francouzštiny. S takovou jazykovou výbavou se ve světě určitě neztratí. Škola je připraví na práci v marketingu, cestovních agenturách, ekonomice, managementu a výrobních organizacích, ale znalost jazyků ocení všude.

Škola není jen o učení

Nezapomeňte, že děti by se měly ve škole také bavit. Nebude to jen o učení, na střední je čeká spousta hezkých zážitků, na které budou vzpomínat do konce života. Na Střední škole ARCUS Praha to žije. Studenti jezdí na výlety po Česku i zahraničí a celé vzdělávání je koncipováno zajímavou formou. Ve výuce využívají iPady a podílí se na vedení skutečné cestovní kanceláře.

Zní to zajímavě, že? Určitě se seznámíte ještě s několika školami, ale uvidíte, že ne všude se dětem dostává takové péče jako tady. Ani přijímací řízení není pro děti stresující. Stačí, když mají slušné známky na základní škole. To vaše dítko jistě ocení, nemyslíte?

Comments are closed.

Scroll To Top