Pondělí, 22. dubna , 2024

Moderní technika a její vnímání v současné době – díl 2.

Po prvním dílu o technice a jejím vlivu na nás je tady druhá část článku:

Technika a děti

V současné době všechny děti mají přinejmenším svůj mobilní telefon. Někteří děti ho mají od rodičů z bezpečnostních důvodů, protože chodí samy ze školy domů, aby měli rodiče přehled o tom, že v pořádku domů dorazily. Pak je tu ovšem ta druhá skupina lidí, kteří mají mobilní telefon jen z toho důvodu, že všichni ostatní ve třídě ho mají, tak oni je musí mít také.

jill111 / Pixabay

Přiznejme si, že dítě, které v dnešní době nemá svůj mobilní telefon, je pak ve škole za úplného loosera, který tuto vymoženost ještě nemá. Jak jsme za svůj život několikrát slyšela, lidé pak údajně žijí jako ve „středověku“. Ovšem mobilním telefon to pouze začíná. Poté přicházejí tablety a notebooky. Děti pak začínají chodit na různé internetové stránky, kde je již neuhlídáte. V současné době je na facebooku zaregistrovaný každý, i přes to, že přístup je oficiálně až od 13-ti let.

Technika a zdraví

I když si to nikdo z nás neuvědomuje, mobilní telefony, notebooky a podobné věci nám pouze škodí. Když budete často a pravidelně používat váš telefon, hrozí pravděpodobnost, že až všichni dovršíme věku kolem 50-ti let, bude nám hrozit rakovina. Bohužel toto riziko podstupujeme, i přesto, že používání mobilů a ostatních přístrojů se snažíme omezit.

Ostatní lidé kolem nás se tímto pravidlem neřídí, takže záření je všude kolem nás. Všichni dobře víme, že používání mobilního telefonu se nedá omezit úplně. Pokud ovšem chcete pro svoje zdraví udělat alespoň něco, pak je vhodné nespat v místnosti, kde se elektronika jako je počítač a mobil nachází. Je-li ve vaší blízkosti rádio, i tomu je dobré se vyhnout. Není škodlivé natolik, jako zapnutý telefon na nočním stolku přímo u hlavy, ale i tak.

Pokud jste na mobilu závislí kvůli budíku, pak je to ta nejhorší výmluva. Budíky, a to i velice krásné, se dnes dají sehnat úplně v každém obchodě a to za pár korun. Takže hned zítra honem do obchodu vybrat budík, který bude vyhovovat vašim představám a žádné hraní her na mobilu nebo počítači. Nic vám to nedá a akorát vám to uškodí.

Comments are closed.

Scroll To Top