Středa, 4. října , 2023

Moderní technika a její vnímání v současné době – díl 1.

Zamysleli jste se po přečtení nadpisu nad vaší minulostí? Krásné a romantické posílání dopisů, kdy všichni čekali každé ráno na pošťáka, zda vám nepřišel očekávaný dopis od své drahé polovičky, popřípadě někoho z rodiny. Nyní se vraťte do reality, kdy odcházíte z domu a věc, kterou musíte mít vždy v kabelce, popřípadě nějaké kapse, je mobilní telefon. Dopis nám přijde pouze tehdy, když nám někdo pošle upomínku k zaplacení. A jaké jsou vlastně výhody a nevýhody v současnosti a minulosti?

markusspiske / Pixabay

Současnost

V dnešní době si nikdo z nás neumí svět bez telefonu a počítače představit. Většina lidí potřebuje elektroniku jako součást života ke své práci. Na jednu stranu je pravda, že nám elektronika hodně usnadňuje každodenní život. Přeci jenom psát všemi deseti se na psacím stroji nedá. Většina lidí tuto techniku potřebuje hlavně k práci, takže se bez ní nedokáže obejít. A mobilní telefony jsou taky účinné. Ovšem lidé, kteří nepotřebují mobilní telefon k práci, na něj mají stejně závislost a používají ho, i když to není nezbytně nutné.

Minulost

V lepším případě ranní rozloučení u kuchyně a večerní vítání opět v kuchyni. Takto vypadal život v minulosti a vypadá i v současnosti. Ovšem s tím rozdílem, že tehdy jste strávili příjemný večer tím, že jste si vypravovali, co jste za celý den dělali, co vás potěšilo, co naopak naštvalo, četli, hráli hry… Zatímco v dnešní době víme i o tom, kdy jde někdo na toaletu, protože si to přečtete na Facebooku.

Dnes si již nikdo nedokáže představit, jaké to bylo, když žádné telefony nebyly a věřte, že dopisy tak rychle nechodí. Proto si již nikdo nedokáže představit, jak by přežil na jednom telefonátu za týden z veřejné budky, kdyby odjel na delší dobu pryč. Tehdy dopisy byly opravdu to nejcennější, co lidi měli, když chtěli vědět, jak se někdo má.

Nejhorší je, že když jsme se dříve s někým potřebovali spojit, bylo to mnohem složitější než pouze zvednout telefon. Veliká výhody je to stejně jako v současné době hlavně pro rodiče, kteří mají přehled o svých dětech.

Comments are closed.

Scroll To Top