Pátek, 9. června , 2023

Moderní LED svítidla: Ušetříte a vaše domácnost získá další rozměr

applique-body-3

 

Osvětlení domácnosti patří mezi často diskutovanou tematiku jak v tištěných, tak i online médiích. Není se čemu divit, protože právě díky němu může interiér jednak vypadat originálně a jednak také ušetříte poměrně solidní sumu. Nevěříte a zdá se vám stále pořizovací částka za LED osvětlení vysoká? Pak se začtěte do následujících řádků, kde vám popíšeme výhody této nejmodernější technologie, jež je už dnes maximálně dostupná a není nijak extra drahá.

Vydrží takřka navěky

Hlavní předností LED technologie je jednoznačně fakt, že vydrží svítit neskutečně dlouhou dobu. Obecně se uvádí výdrž 55 000 hodin, nicméně častokrát se jedná o mnohem delší čas. Moderní nástěnná světla mohou sloužit prakticky kdekoli, a to klidně i na chodbách. Zapínají se na fotobuňku. Neustálé blikání jim rozhodně nevadí. Na rozdíl od žárovek s wolframovým vláknem také nepraskají. Vztahuje se na ně samozřejmě i záruka v době trvání dvou let. Většinou ji ovšem hravě překonají.

Důraz na minimalizaci výdajů za elektřinu

Díváte se aktuálně na váš účet za elektřinu a nestačíte se divit? Ano, vláknové žárovky jsou typické drahým provozem. I proto si vaše stojací lampy a stropní svítidla si zaslouží LED žárovky. Jen pro upřesnění, klasické žárovky s wolframovým vláknem mají standardně spotřebu okolo 60 W. Alternovat je přitom mohou stejně silné LEDky se spotřebou okolo 7 W. Úsporu si lze spočítat i bez kalkulačky. Pohybuje se často kolem 80 %.

Svítidla všeho druhu

Myslíte si, že LED svítidla a architektura spolu až tolik nesouvisejí? Jste na omylu. Moderní LEDková světla dokážou doslova určovat ráz jakékoli místnosti. K dispozici jsou jak v klasické podobě, tak i jako panely anebo pásky. Ty pod kuchyňskou linkou anebo v podhledech vypadají velmi elegantně. Naším tipem je inteligentní osvětlení Philips Hue, které vypadá hezky a je maximálně úsporné.

Comments are closed.

Scroll To Top