Sobota, 13. dubna , 2024

Máte v kanceláři kvalitní kancelářský nábytek?

V kanceláři většina lidí tráví osm hodin denně, což není zrovna malá porce času. Pokud těchto osm hodin sedíte na nepohodlné židli a krčíte se u stolu špatné výšky, na vašem zdravotním stavu se to každopádně nějak projeví. Nebylo by lepší investovat do kvalitnějšího nábytku a uchránit tak své tělo od zbytečných problémů?

Kancelářský nábytek vysoké kvality je sice investicí v řádu tisíců korun, ale myslete na to, že tyto peníze investujete do zdraví.

Základem je správný stůl a židle

U čeho v kanceláři trávíte nejvíce času? U stolu a na židli. Právě proto věnujte největší péči výběru stolu a židle. Židle by měla být ergonomická, to znamená co nejvíce nastavitelná, abyste si ji mohli přizpůsobit. Seďte vždy tak, abyste v koleni měli úhel 90 °, nohy mějte položené pohodlně na zemi.

Kancelářský stůl musí mít odpovídající výšku. Většina lidí ji nepotřebuje nijak extra řešit, ale jste-li malí, či naopak příliš vysocí, určitě si rozměry zjistěte. Změřte si nějaký stávající stůl doma a vyzkoušejte, jestli by vám nevyhovoval vyšší, případně nižší. Zkuste investovat do skutečně stabilního a kvalitního stolu, zapomeňte na desku na čtyřech jednoduchých nohách, která se kýve.

Nezapomeňte na úložné prostory

A co víc ještě člověk v kanceláři potřebuje? Určitě nějaké úložné prostory. Zvažte, jestli by vám více vyhovovala samostatná kancelářská skříň, nebo bude stačit stůl s úložnými prostory (šuplíky, poličky). Pokud v kanceláři nemáte zrovna moc prostoru, vyberte raději stůl se šuplíky, případně kupte závěsnou skříňku a police.

Vybavení, které v kanceláři užijete, je samozřejmě daleko více. Stůl, židle a skříň jsou jenom základ. Svoji kancelář můžete vybavit také regálem, kancelářskými kontejnery na kolečkách, kartotékami, kancelářskými vozíky, speciálními stoly na notebook, podložkami na stání a pod židli, paravány pro oddělení prostoru atd. Možností je mnoho. V základu je ale důležité investovat do toho, co má vliv na vaše zdraví, tedy do stolu a židle.

 

Comments are closed.

Scroll To Top