Středa, 4. října , 2023

Magnetická tabule na zeď snadno a rychle. Jak si ji vyrobit?

Jak si vyrobit magnetickou tabuli či nástěnku na zeď? Snadno a rychle. Nalepte na stěnu pokovenou samolepicí fólii. Silné neodymové magnety na ní skvěle drží, stejně tak foto magnetky nebo magnetky na ledničku. Podívejte se, jak magnetickou nástěnku vytvořit.

Vhodné potřeby na magnetickou tabuli:

1) 1 stěna

Pokud chcete mít na stěně magnetické tabule, jasně, je na to potřeba ta stěna. Tu asi doma máte. Vhodná je jakákoliv, ideálně rovná plocha. Kromě stěny to mohou být i dveře nebo bok skříně.

2) Pokovená samolepicí bílá či černá kovová fólie

Na stěnu si můžete přilepit během pár chvil samolepicí pokovenou, kovovou fólii. Pořídíte ji na e-shopu Unimagnet.cz v různých rozměrech, tloušťkách, také jako metráž, kterou si nastříháte podle potřeby nůžkami nebo nařežete zalamovacím nožem.

Pokovená samolepicí fólie je k mání bílá – pro popisovací fixy na whiteboardy, anebo černá na popisování školními křídami. Na obou magnety dobře drží.

Pozor – magnetickou fólii ne!

Magnetická fólie se pro vytvoření magnetické tabule na zeď nehodí. Ač je sama magnetická, magnety na ní nedrží dobře. Navíc hrozí její demagnetizace. Magnetická fólie je určená hlavně na to, že ji k něčemu přicvaknete. Můžete si z ní vyrobit například prastarou hru tangram. Ale jako magnetická tabule se pro magnety nehodí.

3) Fixy na whiteboard, školní křída k popisování a kreslení

Bílou samolepicí pokovenou fólii pro magnetickou nástěnku můžete popisovat fixy na whiteboard, které seženete v kancelářských potřebách. Černá samolepicí kovová fólie na magnetické tabule na zeď se dá popisovat a pokreslit školními křídami.

Tip: Barevný magnetický držák na fixy a křídy.

4) Neodymové magnety, figurky i kancelářské magnety

Aby se kovová nalepená tabule stala magnetickou a držely na ní přicvaknuté fotky, pohlednice, sběratelské karty, potřebujete k tomu magnety. Pro přicvaknutí poznámek, návodů, grafů a koláčů se hodí barevné kancelářské magnety a magnetické figurky. Na kovové tabuli dobře drží i magnetky na ledničku.

Podívejte se i na další tipy na výrobu a využití magnetů na blogu Magnetik.cz

Ať vám nová magnetická tabule slouží!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top