Úterý, 5. března , 2024

Léto, to znamená sluníčko a pihy!

Každým dnem se nám blíží teplé letní dny. Sluníčko pálí natolik, že někteří lidé už mají opálenou pleť či spálenou kůži. Většina lidí si v tomto počasí libují, ale existují i takoví, kteří by byli raději, kdyby byla zima. A dokonce i ženy, které mají pihy, nemají rády sluníčko, protože roztomilé pigmentové tečky na sluníčku vylézají.

Pezibear / Pixabay

Pihy se neschovávají

Je spousta žen, kterým se pihy nelibí a snaží se je zakrýt, což je rozhodně chyba. Pihy působí velice roztomile a hodně spojují ženu s přírodou. Takovou zajímavosti je, že v některých zemích dokonce pihy považují za módní prvek a některým modelkám je dokonce dokreslují, takže holky s pihami jsou skvostem. A to je každopádně důvod k tomu, abyste své pihy nechaly vystavit světu. Opravdu je nelze zakrývat make-upem, protože byste musely použít poměrně o dost tmavší odstín, než je odstín vaši pleti, takže by to bylo velice nápadné a náročné.

Já pihy nechci!

V případě, že opravdu o pigmentové skvrny nestojíte, tak pro vás existuje možnost, kterou rozhodně není make-up. Pamatujte, že neexistuje make-up, který by mohl pihy zamaskovat. Ovšem existují AHA kyseliny. Jedná se o tak zvané ovocné kyseliny, které mají neuvěřitelné schopnosti. Mimo toho, že dokážou dokonale pečovat o vaši pleť, dokáže vám zesvětlit pihy. Pravdou je, že nestačí jen jednou namazat a pihy budou pryč, ale nebudou natolik viditelné. Výborné je, že AHA kyseliny dostanete v mnoho podobách, jako jsou peelingové masky či mycí emulze a podobně, takže se velice jednoduše nanášejí.

Schovávám nejen pihy, ale i stáří

Kromě výborných AHA kyselin, můžete vyzkoušet také Retinol. Je sice pravda, že mnoho žen jej znají jako spolehlivého zabijáka vrásek, avšak kromě stáří vám dokáže pomoci i právě s pigmentovými skvrny, kterými jsou i pihy. I zde je velkou výhodou aplikace přípravků, protože se vyrábí ve formě různých pleťových krémů a masek. Každopádně ani u tohoto přípravku nelze s jistotou říct, že po použití vám pihy zmizí. Umí je redukovat a je to opravdu mocný čaroděj, ovšem nikdo a nic není dokonalé.

Hýčkejte si své pihy

I když jsou výše zmíněné možnosti, jak se lze pih zbavit, tak je lepší, když se žena rozhodně udělat ze svých pih přednost. Pihy je něco výjimečného, protože to nemá každý, a tak bychom měli být rádi, když patříme mezi vyvolené a se sluníčkem se nám na obličeji vyraší roztomilé pigmentové skvrny. Opravdu se není za co stydět, naopak je spousta mužů, kteří pihy na ženách milují. A pokud máte tu výhodu, že jsou na vašem obličeji pihy, tak si je hýčkejte. A to opravdu nepodceňujte, nanášejte si na obličej opalovací krémy s vyšším faktorem, aby vaše tečky byly navždy krásné a bezpečné.

Za pihy se spousta žen stydí a zakrývají si je. A přitom je to velice krásný doplněk, který mnozí obdivují.

Comments are closed.

Scroll To Top