Úterý, 23. dubna , 2024

Krásný dekolt aneb Vybíráme podprsenku

vybíráme podprsenku

vybíráme podprsenku, Autor obrázku: Lucy Fisher

Říká se, že každá správná dáma by měla mít ve svém šatníku alespoň jedny společenské šaty, bílou košili, drahou kabelku a také luxusní spodní prádlo. Kvalitní podprsenka totiž dokáže zázraky. Pokud si však nevyberete správně, může vám její nošení způsobit nepříjemné otlačeniny, dokonce bolesti zad nebo dokonce deformaci prsu!

Minulost vs. současnost

Móda hippies prosazovala volnost za každou cenu, proto byla záležitost jako podprsenka pro většinu mladých žen tabu. Doba naštěstí pokročila a kvalitní spodní prádlo se stalo téměř povinností. No řekněte, milé dámy, která z vás nevlastní alespoň dvě různé podprsenky? I přes to si však více než 80% českých žen nedokáže vybrat tu správnou. A přitom stačí tak málo…

Spočítejte si svou velikost!

Základním pilířem při výběru podprsenky je obvod hrudníku, který určuje velikost košíčků. Většina žen si tento pojem spojuje s měřením obvodu přes prsa. Stejně důležitý je však také obvod naměřený pod prsy. Jak na to? Jako pomocník vám postačí obyčejný krejčovský metr. Pečlivě jím naměřte nejdříve velikost svého hrudního koše přes bradavky a poté pod prsy. Vyšlé hodnoty od sebe odečtěte. Tím zjistíte ideální velikost košíčků:

  • Košíčky A – rozdíl mezi oběma hodnotami se pohybuje do 2,5 centimetrů
  • Košíčky B – rozdíl mezi oběma hodnotami se pohybuje do 5 centimetrů
  • Košíčky C – rozdíl mezi oběma hodnotami se pohybuje do 7,5 centimetrů
  • Košíčky D – rozdíl mezi oběma hodnotami se pohybuje do 10 centimetrů

TIP: Obvod hrudníku pod prsy určuje číselnou velikost podprsenky. Nejprodávanějšími velikostmi podprsenek v České republice jsou 70 B a 75 C. Nemáme se tedy rozhodně za co stydět!

Zaměřte se na ramínka!

vybíráme podprsenku

vybíráme podprsenku, Autor obrázku: Tracy Hunter

Přestože správnou oporu vašemu dekoltu poskytnou košíčky a zapínání, ramínka by rozhodně neměla zůstat v pozadí! Podle nich se dá totiž dobře poznat, zda vám podprsenka skutečně správně sedí. Zařezávají se vám ramínka do kůže i přes to, že jste si je povolila? Vybírejte dál! Jinak hrozí, že vám nehezky – v některých případech i nastálo – otlačí ramena. Zkuste si v podprsence zatančit, anebo jen tak zamáchat rukama. Pokud vám ramínka sjíždějí dolů, potřebujete podprsenku s kratšími ramínky.

TIP: Dávejte si pozor na podprsenky s úzkými ramínky. Jsou sice sexy, ale hodí se spíše k postelovým hrátkám nebo pod odhalené topy. To samé platí také pro „neviditelná“ silikonová ramínka. K běžnému nošení jsou ideální podprsenky s širokými, leckdy také multifunkčními ramínky, která si můžete nastavit podle toho, jaký střih trika, topu či šatů si obléknete.

Kostice nesmí tlačit!

Kostice tvoří důležitou součást spodního prádla – dávají totiž vašemu dekoltu ten správný šmrnc! Přesvědčte se, zda kostice zcela kopírují tvar vašich prsou, neměly by je příliš tlačit k sobě ani od sebe. Předkloňte se, dejte ruce nad hlavu, rozpažte… Kostice vás nesmí nikde tlačit ani píchat. Jestliže vám při pohybu košíčky vylézají nahoru, zřejmě má podprsenka příliš velký obvod anebo kostice nemají pro vaše poprsí ten správný tvar.

Závěrečný pohled do zrcadla

vybíráme podprsenku

vybíráme podprsenku, Autor obrázku: Ben Salter

Pokud máte pocit, že vám podprsenka skutečně sedla jako druhá kůže, máte téměř vyhráno. Prohlédněte se pro jistotu ještě zboku. Prsa by neměla sahat pod spodní obvod podprsenky, neměla by ani nepřirozeně trčet před sebe nebo směrem nahoru. A nezapomeňte: krajkové podprsenky se hodí pouze pod určitý typ oblečení, jako jsou šaty či trika s nařaseným dekoltem, svetry, průsvitné topy apod. Pod oblečení, které vás obepíná, se nejlépe hodí bezešvé hladké prádlo, které oceníte například při sportu, ve škole nebo v práci.

Co byste ještě měla vědět?

Jste majitelkou bujného dekoltu? Sáhněte po podprsence s anatomickým tvarem a ideálně té bezešvé. Ta totiž skvěle okopíruje tvar vašich prsou a nebude je příliš utěsňovat ani deformovat.

Ženy s menšími prsy mohou svůj dekolt zvýraznit použitím podprsenky s push-up efektem. Prsa se jemně stlačí k sobě, čímž docílíte jak optického zvětšení, tak také smyslného žlábku ve výstřihu!

Nezapomínejte, že také podprsenka časem může ztratit pevnost a tvar. Proto si ve zkušební kabince prádlo zapněte na první, maximálně prostřední háček, abyste později měla možnost podprsenku ještě více utáhnout. Jakmile vám nošení podprsenky začne být nepříjemné, je čas koupit si novou.

Nakupování spodního prádla nemusí být zdaleka tak nudné, jak si mnohé ženy představují. Rozhlédněte se kolem, na trhu existuje mnoho druhů podprsenek, které dokáží vyhovět požadavkům té nejnáročnější ženy. Pamatujte si, že na prádle se šetřit nemá. Je totiž, na rozdíl od ostatních vrstev oblečení, určené k celodennímu nošení!

Comments are closed.

Scroll To Top