Úterý, 30. května , 2023

Když si vaše dítě přivede domů partnera

Každého rodiče čeká den, kdy jeho malá holčička anebo chlapeček domů přivede k sobě druhou polovičku. Avšak každý rodič to jinak snáší.

Jak se zachovat, když poprvé mí dítě přivede domů partnera?

Pravidlem číslo jedna je to, že musíte zůstat v klidu. Někteří rodiče hned vyšilují, ale tím se nikam nedostanete, možná jen do černého světla dítěte. Takže se tvařte v pohodě, i když uvnitř cítíte něco jiného. Musíte myslet na to, že ten člověk pro vaše dítě už něco znamená, když se odvážilo přivést ho domů, aby vás vzájemně představilo. A věřte, že i vaše dítě a jeho polovička budou hrozně nervózní, protože budou čekat na vaši reakci, která nemusí být vždy příjemná.

Mám něco přichystat?

Kdysi bylo tradicí, že se na první setkání s rodiči zvalo na oběd. Avšak dnes už je to trochu jiné, takže oběd není podmínkou. Stejně bude daná osoba tak nervózní, že na jídlo nebude mít ani pomyšlení, ale vždy je slušné mít aspoň něco připraveno, aby se osoba cítila trochu klidnější. Protože když uvidí nachystaný stůl, tak přece jenom si bude myslet, že se chcete seznámit v dobrém slova smyslu.

Co když mi partner mého dítěte není sympatický?

Může se stát, že hned při první schůzce zvláště matky  vycítí, že právě tato polovička není pro dítě tou nejlepší, protože se vám nějakým způsobem nezdá, buďto vás zaráží jeho chování anebo jeho vzhled, někdo se také dívá na jeho rodinu a podobně. Avšak pokud tohle svému zamilovanému dítěti řeknete, tak mu zlomíte srdce a nožná si ho proti sobě popudíte. Někdy je to hrozně těžké, ale je důležité, aby na to přišli sami. Pak se někdy může stát, že jste v něm nebo v ní sami spletli a pak byste si vyčítali, že jste zkazili vztah, který mohl být krásný a harmonický.

Zvědaví příbuzní

Honě často se stává, že na onu první schůzku s rodiči přijdou i někteří zvědaví příbuzní, protože chtějí vědět, jak ten kluk či děvče vypadá a podobně, což může být dané osobě hodně nepříjemné, protože najednou je to velké převaha lidí, kteří by mohli potenciální nepřátele anebo také rodina, takže je to poměrně těžké.

Představení partnera či partnerky rodičům je hodně těžké pro obě strany, proto bychom se měli vyhnout dalšímu zbytečnému napětí.

Comments are closed.

Scroll To Top