Sobota, 13. dubna , 2024

Když baterie začne stávkovat, vyměňte ji

„Zase už je vybitý,“ také často lamentujete nad stavem svého notebooku? Dává vám jeho baterie zabrat? Odejde pokaždé ve chvíli, kdy se vám to nejméně hodí? Pokud si na tyto otázky odpovídáte slůvkem ano, je na čase něco podniknout. Notebook je totiž dnes běžnou součástí dámské výbavy stejně jako rtěnka nebo řasenka. Musí být proto vždy funkční.

Nenechávejte nic náhodě

Když je váš notebook vybitý a vy nutně potřebujete pracovat, nezbývá než urychleně hledat nejbližší zásuvku, do které ho připojíte a načerpáte novou „šťávu“. Velmi snadno se vám ale může přihodit, že zrovna budete někde v terénu bez zásuvky. V takovou chvíli obvykle nešetříte nadávkami. Ovšem můžete nadávat jenom samy sobě. Sice se vám to nebude líbit, ale bohužel je to tak. Mnohem jednodušší je podobným problémům jednoduše předejít. Jestliže vaše baterie s železnou pravidelností stávkuje, znamená to, že má svá nejlepší léta za sebou. Být závislá na podobném zařízení je přinejmenším riskantní. Je jenom otázkou času, kdy vypoví službu úplně. Proto neponechávejte nic náhodě a nové baterie do notebooku si pořiďte ještě předtím, než váš stroj naposledy zabliká a definitivně zhasne.

Neignorujte signál konce

Jinak přijdou velké problémy. Zákon schválnosti totiž jednoznačně říká, že notebook přestane fungovat přesně ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Tedy například v okamžiku, když potřebujete dodělat účetní uzávěrku. Je mnohem lepší být předem připravený. „Mají ale vůbec baterii, kterou potřebuji?,“ ptáte se možná. Obavy ale rozhodně nejsou na místě. Pokud vlastníte například notebook značky Asus, baterie do notebooku Asus je k dispozici. Podobně je v nabídce i velice široký repertoár spousty dalších známých a na našem trhu dostupných značek. Nic nepodceňujte. Jakmile vám baterie vyšle signál, že se blíží její konec, neignorujte to a vyměňte ji.

 

 

 

 

Comments are closed.

Scroll To Top