Sobota, 13. dubna , 2024

Kam za unikátními cestovatelskými zážitky? Vydejte se na sever, Švédsko vás uhrane!

www.zaria.cz_etrajekty_cz_nahledovy

K moři do Chorvatska se vám nechce a poznávací výlety po evropských velkoměstech jste absolvovala v minulých letech… Doma ale přece nezůstanete, tak kam se vydat, aby se vaší cestovatelské duši dostalo uspokojení? Jestliže jste doposud nenavštívila chladný a drsný sever, napravte to. Alespoň zjistíte, proč si Švédsko zamiloval téměř každý, kdo ho navštívil. S tím chladem a drsnými podmínkami to nakonec „nebude tak horké“…

Chlad je subjektivní

Výlet do Švédska ve vás možná evokuje představu nekonečné zimy a nízkých teplot, ale ve skutečnosti je to s počasím ve Skandinávii trochu jinak. Zimy jsou sice tužší, ale během roku zde panuje velmi příjemné počasí. Fakt, že je o něco chladnější než v níže položených zemích, zase vyvažuje vstřícnost a kultivovanost místních obyvatel. Ti dle statistik patří k nejšťastnějším lidem na světě, což se samozřejmě projevuje i velmi vřelým chováním vůči turistům.

www.zaria.cz_etrajekty_cz_01

Co nikde jinde neuvidíte?

Trajekty do Skandinávie nejsou plné turistů pro nic za nic. Spousta cestovatelů touží po nevšedních zážitcích, a právy ty Švédsko servíruje jako na běžícím pásu. Nedotčená příroda se zde mísí s barvitou historií, a navíc jsou všude k dostání čerstvé ryby a mořské plody.

Ještě intenzivnějším zážitkem je pozorování polární záře. K nejlepším místům patří Kiruna, protože zde funguje dobré letecké spojení. A budete-li mít možnost, vydejte se do národního parku Abisko, kde se nachází záhadná modrá díra. Jedná se o úsek nad cca 70 km dlouhým jezerem, kde nikdy není zataženo, ačkoliv jsou hned vedle husté mraky.

www.zaria.cz_etrajekty_cz_02

Perfektní příroda

Návštěva Švédska, to je nepsaná povinnost pro všechny milovníky přírody. Jen málokterá země je tak neobydlená (pouze z 3 %!) a zároveň pokrytá neposkvrněnými scenériemi. Vydat se trajektem do Švédska se vyplatí jen kvůli parkům a rezervacím, kterých je v zemi nespočet.

Důvodů, proč si koupit lístek na trajekt a vyrazit na nevšední dovolenou na sever, je samozřejmě více. Ale kdybychom vám prozradili všechny, nebyla byste překvapená. Jaké další půvaby Švédsko nabízí, byste měla zjistit sama!

Comments are closed.

Scroll To Top