Čtvrtek, 29. února , 2024

Jaké hračky věnovat klukům a jaké holkám, abyste jim udělali skutečně radost?

Vánoce se kvapem blíží, a tak rodiče, prarodiče, tety i další začínají přemýšlet, co svým nejmenším milovaným pořídí. Je samozřejmé, že musíme vybírat nejen podle pohlaví, ale i podle věku dětí. Určitě bychom měli zohlednit i to, co je baví, a co mají rádi.

Cílíme na holčičky

Drtivé většině holčiček udělá radost panenka, kočárek, plyšák oblíbené postavičky z pohádky, jednorožec, paletka s make-upem, nebo třeba domácí dětské elektrospotřebiče, třeba vysavač.

Pro větší holky můžete zvolit bižuterii, bezdrátová sluchátka, knížky, oblečení s oblíbeným hrdinou, povlečení s tím, co mají rády, elektroniku nebo nové cool boty. Mezi oblíbené hračky pro holky patří i závěsné houpací křesla, polštářky, s nimiž si ozdobí postel, ale také dětské toaletní vody a mnohé stolní hry.

Když vybíráme pro kluky…

Měli bychom přemýšlet o tom, co je baví. Jsou totiž kluci, kteří vůbec netíhnou např. ke knížkám, ale nadchnete je stavebnicemi. Drtivá většina jich ale uvítá hračky pro kluky jako auta, garáž, dřevěné vláčky nebo autodráhu, také kopačák a další sportovní vybavení, tenisky…

Malé kloučky potěší odrážedla, kostky, velká nákladní auta a bagry či traktory, šlapací auta, všemožné nářadí, s nímž budou napodobovat tátu, ať už to bude kladivo, vrčící vrtačka nebo motorová pila. I kluci mají rádi oblečení se svými milovanými hrdiny z pohádek nebo s oblíbenými zvířátky, stroji.

Obdarujte i novorozeňátka

Všechny děti bez ohledu na jejich věk by měly něco dostat od Ježíška. Těm nejmenším dětem můžete věnovat leporela s kontrastními obrázky, chrastítka, zvukové hračky, maňásky… Miminka mají rády i huňaté jemné dečky k mazlení, zvuk pračky nebo vysavače, a tak jim můžete věnovat zařízení, kde mu tyto zvuky budete na uklidněnou pouštět.

Možností je spousta. Stačí se zamyslet, jaké povahy je právě vaše ratolest, a podle toho se rozhodovat. Anebo zkuste vsadit na bestsellery, s kterými také velmi často uspějete. Stačí se jen dívat pozorně kolem sebe.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top