Pondělí, 22. dubna , 2024

Jak vybrat správnou obývací stěnu do vašeho interiéru?

Když se řekne obývací stěna, mnozí z vás si jistě představí monstrózní sestavu nábytku, která zabírá minimálně jednu celou stěnu obývacího pokoje od podlahy, až ke stropu. Její součástí je pak jakési přehlídkové molo suvenýrů z cest, keramických postaviček, broušených skleniček a váz a ledajakých jiných lapačů prachu. Tento trend socialismu však již dávno naštěstí není tím pravým ořechovým jakožto vybavením místnosti, která je středem každého bytu.

Obývací stěny současné doby

Obývací sestavy, které dnes na trhu seženete, mají se svými předchůdci společný pouze jen název. Vzhledově jsou naprosto odlišné. Dnes se dává přednost vzdušnému zařízení, které nezabírá tolik prostoru. Nábytek do obývacího pokoje je elegantní, moderní, jednoduššího stylu, a přece jen efektivně plní svou funkci, které je předurčen. Velkou výhodou je využívání nejrůznějších materiálů, povrchových úprav a jejich vzájemná kombinace. Díky tomu není nikdo z nás nikterak omezen a může si interiér přizpůsobit dle svých představ.

Kritéria výběru obývací stěny

Obývací stěny lze vybírat dle několika kritérií. Důležitý je zejména konkrétní design, konstrukce či materiál. Z těchto pohledů lze pořídit obývací stěny:

  • moderní, klasické, rustikální, v selském, provence, skandinávském stylu či jiném
  • sektorové, pevné
  • z lamina, masivu, jiných materiálů

Snažte se tento nábytek vybírat podle již zvoleného dalšího nábytku ve vašem bytě. V případě, že máte obývací pokoj propojen třeba s jídelnou a kuchyní, designem by měla obýváková stěna ladit s ostatním zařízením.

Mezi další kritéria se řadí rozměry (výška, šířka, délka, hloubka), barva apod. Více informací o výběru obývací stěny se dočtete na IDnábytek.cz nebo Nábytek-dnes.cz.

Nákup obývací stěny

Možná jste zvyklí nakupovat nábytek spíše v klasických obchodech, nicméně u obývacích stěn se více vyplatí varianta pořízení skrze internetové stránky. Nabídky kamenných prodejem jsou totiž v případě obývacích stěn značně omezené. Na internetu je mnohem širší výběr. Navíc ceny jsou rovněž výhodnější. A řekněme si na rovinu, cena představuje pro mnohé z nás velmi důležitý aspekt. Často se jedná o rozhodující faktor.

Obrovský sortiment obývacích stěn a velmi dobrý poměr ceny a kvality najdete ZDE.

Comments are closed.

Scroll To Top