Pondělí, 22. dubna , 2024

Jak vybrat šaty pro svatební maminku?

Dříve maminky nevěsty a ženicha na svatbu nosily buď okázale barevné šaty, ve kterých často vypadaly jako velikonoční vejce, nebo vybledlé odstíny béžové. Tyhle doby jsou naštěstí pryč a je z čeho vybírat.

Žádný strach. Ať už jste maminka nevěsty, ženicha nebo přímo nevěsta, která plánuje, co mamince poradí, poradíme vám pár tipů, které při výběru dodržovat.

Shodněte se s nevěstou

Pokud si z našeho článku odnesete jen jediný tip, ať je to tento: Šaty pro svatební matky by měly být konzultovány s nevěstou. Ona a ženich si vybírají, do jaké barvy a stylu bude svatba laděná. Co když se vaše dcera vůbec nebude vdávat v šatech, ale vezme si na svatbu kovbojské boty? Jste důležitá členka svatební párty, takže na vašem oblečení záleží.

Dodržujte barvy, do kterých bude svatba laděná

Šaty svatební maminky by měly být sladěné s celou svatbou, proto je dobré počkat, až budou vybrány i šaty pro družičky a doplňky, případně výzdoba. Pokud družičky nebudou mít stejné šaty, řiďte se podle toho, co vám sluší a co se vám líbí.

Jsou jen dvě barvy, které určitě nenosit: bílá a černá. Černá je na svatbu nevhodná a bílé šaty má nevěsta. Je nepsaným pravidlem, že žádné šaty by neměly být hezčí než nevěstiny.

Začněte vybírat včas

Svatební odborníci tvrdí, že je dobré začít vybírat šaty pro svatební matky nejpozději tři měsíce před svatbou. Můžete se podívat do obchodů specializovaných na společenské šaty, ale nevynechejte ani tradiční svatební salóny. Mnoho z nich má v nabídce nejen šaty pro nevěsty, ale také pro jejich matky a budoucí tchýně.

Pokud chcete obě maminky trochu sblížit, není špatné, když je jako nevěsta vezmete na společné nákupy nebo do půjčovny. Maminky vám poradí a všechny troje šaty hezky sladíte.

Nezapomeňte na make-up

Maminky by to s make-upem neměly moc přehánět, měl by být elegantní a jednoduchý. Přesto může šaty krásně doplnit.

Pamatujte si, že svatební den není důležitý jen pro nadcházející novomanželský pár. Rodiče vzdávající se svých dětí rovněž prožívají významnou chvíli.

Comments are closed.

Scroll To Top