Neděle, 3. března , 2024

Jak správně nanášet parfém

Parfém používáme denně, spíše než po parfému, ale saháme po toaletní vodě. Jak se nejlépe navonět, aby na nás parfém vydržel co nejdéle? I při aplikaci parfému na tělo, se dá udělat spousta chyb. První je ta, že si aplikujeme parfém na zápěstí a poté zápěstí třeme o sebe. Základní chyba, které se dopouštěl snad každý z nás. Aplikace na zápěstí rozhodně ano, ale netřít ruce o sebe. Dále potom stříkáme parfém a krk a to zleva i zprava. Chyba je i to, že si parfém stříkáme do vlasů, protože tím, že je v parfému obsažen alkohol, tak tímto způsobem vlasy vysušujeme. Nevadí však, pokud si vůni dáme i za krk.

domeckopol / Pixabay

Jiná vůně v létě a jiná v zimě

Všeobecně platí také to, že v létě používáme jemnější vůně a v zimě potom vůně těžší. V letních dnech si pak také můžeme parfém nanést i na podkolení jamky. Pokud nechceme vonět intenzivně, tak stačí projít vůní. Jak to v praxi vypadá? Nastříkáme před sebe vůní a projdeme závojem, který na nás padá. Vůně je pak aplikována rovnoměrně a neupozorňuje na sebe těžkým odérem. Nejlépe parfém vynikne na mokrém těle, to znamená, že po koupeli. Pokud se ráno koupete před odchodem do práce a navoníte se, tak bude vůně mnohem intenzivnější. Dobrá je také kombinace sprchového gelu a tělového krému stejné vůně.

Neaplikujte vůni na oblečení, ale na tělo

Vyhněte se aplikaci na oblečení, ale parfém stříkejte hlavně na tělo. Parfém na oblečení může mít pak rozdílnou vůni, než na těle. Máte-li oblíbenou vůni, tak se jí držte, najít to, co vám totiž sedne na tělo, není vůbec snadné. Oblíbená vůně je ta, ke které se znovu a opět vracíte. Vůně o vás prozradí víc, než byste řekli. Je to opravdu taková vaše vizitka, stejně tak, jako je vaší vizitkou i oblečení, které nosíte. Pokud budete parfém umět správně aplikovat, tak jej i ušetříte, protože jej nebudete muset stříkat v takové míře.

Comments are closed.

Scroll To Top