Čtvrtek, 9. února , 2023

Jak se zbavit pocení?

jak se zbavit pocení

jak se zbavit pocení, Autor obrázku: Maegan Tintari

Vzor přitažlivé a sebejisté ženy – tak chceme působit na své okolí. Ale naše představa kontrastuje s nepříjemným pachem potu, který negativně ovlivňuje vnímání naší osoby.

Takže, jak se tomuto problému vyhnout?

Oblast podpaží je oblastí plnou bakterií, které v kombinaci s kyselou složkou potu umožňují vzniknout nepříjemnému pachu. Proto je důležité používat mýdlo nebo sprchový gel při každém mytí, aby se předešlo přemnožení bakterií a pocení.

Stejně důležité je, aby v naší každodenní osobní péči nechyběl deodorant. Po každé ranní sprše použij krém a pak deodorant předtím, než se oblečeš. Také nezapomeň nosit v kabelce nějaký minideodorant nebo ubrousky proti pocení pro rychlé osvěžení, pokud to situace vyžaduje.

Deodorant, nebo antiprespirant, v čem je rozdíl? Deodorant zabraňuje nepříjemnému zápachu potu tím, že ho překryje, antiprespirant předchází zápachu i vlhkosti a obvykle stačí nanést jednu vrstvu, která blokuje nebo vysušuje pocení. Bohužel, často používané chemické látky mohou působit i na tkaninu oblečení a způsobit odbarvení nebo skvrny. Většina deodorantů, které jsou v prodeji, představuje kompromis mezi těmito dvěma možnostmi.

Výběr typu každodenního deodorantu je důležitý v boji proti nepříteli, který ti může poškodit reputaci. V současné době existuje na trhu nespočet variant: stick, spray, roll-on, krém nebo gel. Dříve než se rozhodneš pro nějakou variantu, je dobré vyzkoušet více možností, abys zjistila, který z nich nejvíce vyhovuje tvým potřebám.

Comments are closed.

Scroll To Top