Neděle, 3. března , 2024

Jak se připravit na příjímací zkoušky?

Přijímací zkoušky na střední školy pro školáka představují obrovskou psychickou zátěž. Má z nich strach a doprovází je proto notná dávka stresu. Ve hře toho totiž je hodně – jeho budoucnost. Naštěstí existuje způsob, jak ho minimalizovat. Není jím nic jiného než včasná a pečlivá příprava.

Říká se, že před strachem se nemá utíkat, ale postavit se mu čelem. Recept, jak se zbavit strachu z přijímacích zkoušek, tedy spočívá v důkladné a pečlivé přípravě. Věřte, že když budete připraveni, nebudete se jich tak bát. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným.

Učte se!

Ano, zřejmě to zní jako obehraná písnička. Je však pravdivá. Na přijímací testy je vhodné připravovat se průběžně. Respektive se dobře učit a mít co nejlepší známky. Na některých školách se jim totiž s dobrým prospěchem vyhnete. Já jich například, protože jsem od první až do osmé třídy měla samé jedničky, byla ušetřena.

Obsah zkoušky

Pokud u vás přijetí na školu bez zkoušek není ve hře, v dostatečném předstihu si zjistěte, čeho všeho se vaše přijímací zkouška bude týkat. V závislosti na typu školy se přijímací testy mohou lišit.

Proklepněte se

A pak se sami otestujte. Zjistěte, jak na tom se svými znalostmi jste. Co všechno ovládáte a v čem naopak pokulháváte. Zkrátka, v čem jsou vaše silné a slabé stránky. Buďte k sobě sebekritičtí, nic si nepřikrašlujte.

Otestujte se

Na testy-prijimacky.cz zkuste absolvovat tzv. přijímačky nanečisto. Zde jsou spolu s veškerými informacemi o přijímacích zkouškách 2022/23 k dispozici oficiální testy na přijímačky na střední školy a gymnázia z uplynulých let. Z českého jazyka i matematiky. A spolu s nimi si můžete stáhnout i klíč k jejich řešení. Zvládli jste to?

Plán přípravy

Vytvořte si plán přípravy. Zvolte témata a oblasti, v nichž jste v testu pohořeli, a na ta se zaměřte. Pilujte je tak dlouho, až v nich zkrátka budete dobří. Připravovat byste se měli systematicky a efektivně. Pomoci vám může dobrá učebnice stejně jako přípravné kurzy. Spoustu jich naleznete i na internetu.

Nestresujte se

Přípravu na testy na přijímací zkoušky dobře načasujte. Nezačínejte tedy týden před přijímačkami, nýbrž třeba hned na začátku školního roku. A místo pětihodinové přípravy jednou týdně zvolte třeba hodinovou denně. A mezi učením odpočívejte. Tak hodně štěstí.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top