Čtvrtek, 29. února , 2024

Jak se líčit pod brýle

Pokud nosíte dioptrické brýle, možná pro vás bude trošku těžší se nalíčit, aby váš pohled vynikl. Na tom ale není nic těžkého! Zde najdete ty nejhlavnější typy!

Dioptrické brýle dokáží změnit tvář a typ člověka. Někdo právě díky tomu nosí mnohem raději kontaktní čočky, ale i brýle dokáží být výrazné a stylové – není žádný důvod se jim vyhýbat. Pokud vám brýle viditelně zvětšují či zmenšují oči, existuje pár triků, jak tohle zkorigovat.

Samozřejmě je nejdůležitější výběr brýlí, protože ne každé tváři padne stejný typ obrouček. Může vám to trvat delší dobu. Pokud to není nutné kvůli vašemu zaměstnání, nechte skoro neviditelné kousky brýlí ležet v obchodech a vyberte si nějaké výrazné. Stanou se součástí vaší image.

Co když vám skla zmenšují oči?

Potřebujete oči, co nejvíce zvětšit. Skvěle vám k tomu poslouží černá tužka na oči, kterou orámujte vnější linky oka. Nedávejte linku do vnitřních, vaše oči by se ještě více zmenšili! Orámování rozetřete do ztracena. Pokud byste se v černé moc necítila, můžete klidně použít nějakou nenápadnější – např. hnědou či šedou. Poté naneste oční stín – světlejší jako základ na celé víčko a tmavší do horního záhybu. Nezapomeňte použít tmavý stín i na dolní linku, aby se líčení spojilo. Vnitřní koutek naopak zesvětlíme světlým stínem. Světlý stín naneseme i na oblast těsně pod obočím, tím se vizuálně prodlouží vzdálenost mezi okem a obočím. Krásně se tím váš pohled otevře.

Pomůže i řasenka. Nemusíte se bát nanést více vrstev, vaše oči musí vyniknout. Dejte pozor, abyste nenatáčela řasy spíše na stranu, tak by se vytvořil dojem kočičích očí. Potřebujete dostat řasy co nejvíce nahoru, aby se oko zakulatilo.

Co když vám skla zvětšují oči?

Zde naopak oko potřebujeme zmenšit. To dokážeme tím, že oko pořádně prokreslíme, vytvarujeme a protáhneme. Budeme zde tvořit tzv. efekt kočičích očí.

Začneme opět linkou, linka však musí být velmi tenká a přesná. Poté zabarvíme tužkou i vnitřní linku, což oko zmenší a zúží. Opět naneseme stíny, není ale nutné si s nimi tolik hrát – pouze zatemníme vnější koutek a vytáhneme stín ke spánku. Řasy se snažíme vyčesávat do strany a ne nahoru, abychom oko ještě více nezakulacovali.

Comments are closed.

Scroll To Top