Středa, 4. října , 2023

Jak se chovat k partnerovým dětem

To, že jdeme do vztahu, kdy partner má již děti, není vůbec divné ani neobvyklé. V dnešní době se lidé neustále rozcházejí.

Dost možná i vy máte děti, které nemáte se současným partnerem a i váš partner má děti s bývalou ženou. Děti jsou velmi křehké stvoření, které je třeba opečovávat a hýčkat, obzvláště pokud je přivedeme do nové situace a k novému partnerovi. Potom není vůbec snadné jejich psychiku udržet nepochroumanou, ale je třeba proto, aby bylo vše v nejlepším pořádku, udělat maximum. Určitě budete chtít to, aby se váš nový partner choval co nejlépe k vašim dětem, on za to od vás samozřejmě bude chtít to samé.

Jak se chovat k partnerovým dětem?

Rozhodně se jim nesnažte nahradit pravou matku a i když k ní můžete cítit zášť, tak to dětem nedávejte najevo. Oni svou matku na rozdíl od vás milují a určitě nechtějí slyšet z vašich úst nic ošklivého. Je třeba si určit hned od začátku nějaká pravidla, která děti musejí respektovat. Řekněte však tato pravidla kamarádským stylem, nikoliv rozkazem. Sdělte dětem, že pokud si u vás doma hrají, přejete si vždy, aby si po sobě hračky uklidily a dětský pokoj zůstal uklizený. Že je to u vás zvykem a hračky vždy večer musejí být na svém místě.

Udělejte si z dětí vašeho partnera kamarády.

Měla byste rozhodně udělat maximum proto, abyste se měli rádi. Pokud tomu tak totiž nebude, může vám to skřípat i v partnerském životě. Samozřejmě dětem nemůžete dovolit úplně vše a musíte je občas napomenout, ale nemělo by se to stávat pravidlem. Víc než napomínat byste určitě děti měla chválit a nemusíme se bavit jen o partnerových dětech, ale o dětech jako takových. Chvála je mocná čarodějka, která dokáže skutečně divy. Snažte se dětské potřeby a jejich chování co nejvíce chápat, protože vše co dělají, má své důvody. Pokud u vás nastane větší problém, nebojte se navštívit dětského psychologa.

Comments are closed.

Scroll To Top