Sobota, 13. dubna , 2024

Jak odstranit akné

Akné je velmi nepříjemná věc, která se na vaší pleti může objevovat v každém věku a nemusí to být zrovna v pubertě. Akné je nedokonalost pleti způsobená nadměrným mastěním pleti a je třeba preventivně o pleť pečovat, aby akné nevznikalo.

saponifier / Pixabay

Pokud se vám dělá akné, používejte přípravky na pleť, které tomu zabrání. Vynikající účinky má Tea Tree Oil a přípravky, které jsou speciálně na mastnou a problematickou pleť určené. Ty vás zbaví mazu a vaši pleť tím vysuší.

Používejte přípravky pravidelně a pravidelně také svou pleť čistěte, během dne můžete používat antibakteriální ubrousky na obličej, které vaší pleť vyčistí a odstraní z ní maz. Ubrousky můžete dát do kabelky a vždy v případě potřeby jeden ubrousek vyndat a použít.

Po té pleť přepudrujte, aby se neleskla. Pudr a ubrousky noste stále u sebe. Jsou to pomocníci, které v případě, že vás akné trápí, budete využívat často. Pokud již akné máte, pak je třeba jej vymačkat a pleť vyčistit. Toto můžete udělat buď sami doma, nebo zajít ke kosmetičce.

Pokud se rozhodnete o domácí péči, pak je třeba, abyste si nejprve obličej vyčistili mycím gelem, nebo pleťovým mlékem a dočistili tonikem. Po té si udělejte peeling, kdy jemně krouživými pohyby peeling vmasírujte do pleti a opláchněte.

Po tomto procesu je třeba pleť napařit. Po napaření se vám akné bude lépe mačkat. Na vymačkání lze použít vydezinfikovanou pinzetu, kterou můžete akné vymačkat. Po vymačkání použijte antibakteriální ubrousky a pleť s nimi otřete. Po tomto úkonu naneste pleťovou masku určenou na mastnou pleť a nechte jí působit 20 minut.

Po uplynutí této doby si smyjte, nebo sloupněte masku z obličeje a pleť dočistěte čistícími přípravky. Naneste závěrečný krém.

Comments are closed.

Scroll To Top