Pátek, 9. června , 2023

Jak na to, abyste se cítili šťastni v každou chvíli

Venku začíná být zima, i když je léto, hodně prší a obloha je bílá. Máme nepořádek v autě. Obývák vypadá jako po výbuchu. Nudíme se. Jsme ve stresu. Přiznejme si to, vždy prostě nejsme těmi nejšťastnějšími.

Zatímco věci jako meditace, filmy a zábavná noc mohou přinést na určitou dobu zpět lepší náladu, jsou i doby, které se musí řešit hned. Možná se chystáte na oběd s rodiči. Nebo se musíte učit či pracovat. Nebo snad vyřizovat důležité telefonáty. Ať je důvod jakýkoliv, můžete se cítit šťastně v každou chvíli. Zde je několik tipů.

Protažení

Žádné jako to psí, nebo dotýkání se prstů na nohou. Nic co by na vás kladlo nároky bez ohledu na to, jak prospěšné to pro vaše tělo může být. Viděli jste už někdy dítě, jak se probouzí ze spánku? Protahování vypadá asi takhle. Natáhněte své ruce za hlavu tak daleko jak jenom můžete. Záda do oblouku. Můžete při tom dělat i zvuky.

Smích

Všichni víme, že s úsměvem můžeme skutečně vyvolat endorfiny v mozku, což nám přináší radost. Nicméně pojďme na podrobnosti. Myslete na něco vtipného a zasmějte se nahlas. Pokud jsou lidé kolem vás, předstírejte, že se díváte do telefonu. Nebo ne. Ty upřené tváře co na vás budou zírat, vás mohou pobavit ještě více.

Dotkněte se někoho

Lidský kontakt je klíčem k okamžitému lepšímu pocitu. Obejměte svoji matku, nebo vašeho manžela. Obejmout můžete i cizince. Třeba i potřást něčí ruku vám může dodat šťastné signály pro vaše tělo. Pocit odvážnosti? Narazte do někoho schválně! Nikdy nevíte, kdy můžete potkat nového přítele.

Poslech hudby

Možná, že tohle je už zřejmé. Ale funguje to. Nicméně, je to volba hudby, která se počítá. Jen proto, že špatný pocit neznamená, že byste si měli stáhnout James Blunt hudbu hned teď. Najděte si písničky z vašeho dětství nebo střední či vysoké, prostě hudbu, která vám připomene šťastnější časy.

Zpívejte

Nemáte po ruce žádnou hudbu z přehrávače? Zpívejte si. Pokud jsou kolem vás lidé, bude trochu obtížnější tohle utajit a pořád vypadat normálně.

Ignorujte to

Máte-li něco konkrétního na mysli, ignorujte to. Zavřete to do kartotéky ve vaší hlavě a klíč zahoďte. Ve skutečnosti klíč jenom schováte. Můžete se k tomu samozřejmě vrátit a najít řešení pro daný problém později, ale teď na to zapomeňte. I když by to mělo být jenom na chvíli.

Řekněte ,,Miluji Tě“

Zavolejte někomu, koho milujete a řekněte jim to. Stačí dát někomu vědět, jak moc vám chybí a záleží vám na něm a může vám to přinést radost okamžitě. A plus je, že vám možná řeknou nějakou pro vás dlouho očekávanou úžasnou odpověď.

Snězte něco

Cokoliv. Ať už je to sladké nebo slané, madle, oříšky nebo velká listová zelenina, když je naše břicho šťastné, jsme také šťastní. Jen se ujistěte, že nejíte příliš mnoho. Mohlo by vás to deprimovat ještě více, hlavně sladkosti a fast food.

Zavřete oči

A zhluboka se nadechněte. Nemáme vždy čas na to, abychom si zapálili svíčku a pustili CD s horskými zvuky, ale můžeme okusit trochu z meditace bez ohledu na to, kde jsme. Pokud máte špatný pocit, zavřete oči, zhluboka se nadechněte a nechte ho jít. V tom okamžiku neignorujte jenom své problémy, ignorujte všechno.

Pocity

Občas ignorovat bolest, může vše jenom zhoršit. Chcete-li, aby se pocit štěstí dostavil právě teď a v tuto sekundu, musíte tak čelit tomu co vás k tomuto špatnému pocitu přivedlo. Křičte. Brečte. Napište dopis a vyhoďte jej. Uhoďte polštářem do něčeho měkkého.

Negativní energie je všude kolem nás, a pokud nebudeme opatrní, může nás to celé spolknout. Být smutní nebo naštvaní, tyhle pocity jsou také součástí našeho života, ale nemusí nám to zničit krásné okamžiky.

Právě teď v tuhle minutu. Buď šťasná!

Comments are closed.

Scroll To Top