Neděle, 5. února , 2023

Jak hledat byty k prodeji? Neplýtvejte čas nekonečným procházením nabídek

Hledání nemovitosti ke koupi či k pronájmu je v současné době prakticky nadlidský úkol. Bytů i domů je málo, developerské projekty vznikají příliš pomalu. S pronájmy to vypadá podobně, protože ve větších městech je obsazují studenti mířící nyní od září na vysoké školy. Jak si tedy počínat, jestliže máte zájem o pronájem či zakoupení bytu?

Nejlepší je poptat se známých ve svém okolí. Ty nejlepší nabídky získáte právě po známostech. Pokud tahle cesta neklapne, nezbývá než se zařadit ke spoustě dalších lidí pátrajících po bydlení na internetu.

Na internetu je spousta nabídek, jenže často se opakují

Internetových portálů zaměřených na prodej bytu, pronájem domu a jiné nemovitosti je opravdu spousta. Jeden jako druhý se chlubí vysokým množstvím inzerátů a nabídek, které stejně nemáte šanci projít, i kdybyste u počítače seděli od rána do večera.

Jak je možné, že je nabídek tolik? Bytů je málo, ale inzerátů hodně. Není to zvláštní? Není. Ony se totiž na většině portálů opakují pořád ty stejné nabídky. Většina lidí nabízejících byty na prodej svůj inzerát zkopíruje na celou řadu portálů, aby zvýšili počet lidí, kteří jejich nabídku uvidí. Pokud však sledujete několik portálů současně, díváte se stále na ty stejné inzeráty. Možná by tedy bylo lepší vytipovat si několik portálů, na něž se budete dívat. Jenže jakých?

Zkuste nejít s proudem, budete mít vyšší šanci

Drtivá většina zájemců o bydlení sleduje především ty největší a nejznámější portály. Samozřejmě na tom není nic špatného, pokud jste tedy ochotní sedět u počítače 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, aby vás nikdo nepředběhl. Zájemci jsou totiž velmi rychlí, a jakmile na inzerát zareagujete třeba půl hodiny po jeho zveřejnění, už jste obvykle několikátí v pořadníku. A znáte to… Kdo se dříve ozve, ten má dříve prohlídku, a tím pádem i vyšší šanci na zisk bydlení.

Toužíte se poohlédnout na nějakém méně známém portálu, kde nebude konkurence tak velká? Zkuste například Digireality.cz. Tady najdete v aktuální chvíli více než 24 000 inzerátů, což je pořádná porce k vybírání. Všechny nabídky se dají rozumně filtrovat například podle velikosti či ceny. Samozřejmě se dají prohledávat i podle lokality, v levé části webu je přehledná mapa, v níž se můžete pohybovat.

Nezapomeňte si nastavit emailová upozornění

Portál Digireality.cz umožňuje také registraci a nastavení upozornění. Můžete si zadat vaše kritéria, a jakmile se objeví nový inzerát odpovídající vašim podmínkám, budete na něj upozorněni. Emailové upozornění lze nastavit i na změnu ceny u inzerátů, jež si nastavíte jako oblíbené. Tímto způsobem máte šanci zareagovat rychle na každý zajímavý inzerát a být v pořadníku třeba i první.

Každopádně ale buďte trpěliví. Najít bydlení chvíli trvá, obzvlášť když jde o nemovitost, již se chystáte koupit.

 

Comments are closed.

Scroll To Top