Pondělí, 22. dubna , 2024

Jak dát své práci strukturu?

Pracujete v oblasti lidských zdrojů, středním nebo top managementu a máte strach, že se vaše myšlení či způsob, jakým řešíte pracovní problémy, zacyklí, případně bude příliš chaotický? Tato obava může jistě nastat, vzhledem k náročnosti práce personalisty i managera. Jak tedy zajistit, aby vaše myšlení nezapadlo do škatulky a dovolilo vám se rozvíjet?

Osobní rozvoj v oblasti lidských zdrojů je velmi často omílané téma, což samozřejmě není jen tak. I v této oblasti je psychologie práce velice podstatná a vyplatí se umět v tom takzvaně chodit. Pro personalisty i managery je velmi důležité systematicky dbát o komplexní rozvoj svého myšlení, byť se může zdát, že je pro jejich druh práce výrazně důležitá jen určitá část. Kritické, kreativní, strategické i designové myšlení. Podstatné je balancovat v ideální rovnováze a neupozaďovat tedy ani jeden z druhů.

Myšlení pro personalisty i managery

Mnoho managerů i personalistů může po čase zjistit, že se ocitli v zajetých kolejích a jejich způsob řešení problémů je, co se týče kreativity, na bodu nula. Jak z toho tedy ven? V tomto případě mohou být vhodným řešením situace poradenské či vzdělávací služby. Například firma MotivP, v jejímž čele stojí uznávaný odborník na psychologii práce PhDr. František Horník, se o rozvoj a vzdělávání pracovníků v oblasti lidských zdrojů stará již 20 let.

Myslet znamená děkovat

V rámci každého oboru, personalistiku nevyjímaje, je velmi důležité setkávání. Sdílení, navazování kontaktů, rady i zkušenosti, to vše je pro rozvoj pracovníků velice podstatné. I z tohoto důvodu se firma MotivP rozhodla vytvořit Business Brunch. Jedná se o celoroční vzdělávací program a setkání personalistů a managerů, které se koná až 24 × v roce a slouží jako prostor pro vzájemné sdílení informací a zkušeností. V rámci setkání je možné se dozvědět mimo jiné o tom, proč myslet znamená děkovat a jak mít v hlavě pořádek, proč využívat design thinking nebo jak svému myšlení dát potřebnou strukturu. Pokud vás tedy trápí zajeté koleje nebo se rádi setkáte s kolegy z oboru, služby MotivP vám budou jistě vyhovovat.

Comments are closed.

Scroll To Top