Pátek, 9. června , 2023

Holit se? Určitě, ale jak?

Dnes se najdou už jen výjimky, které si neholí přirození. Holit se začali už i muži, i když první kdo se k holení uchýlil, byly ženy. Je to samozřejmě věc praktická a i z estetického hlediska to vypadá lépe.

Když nad tím tak přemýšlím, tak nechápu naše maminky a babičky, tatínky a dědečky, jak s tím mohli žít a že jim ochlupení nepřekáželo. Nicméně jim divné nepřišlo, zatímco my se nad tím pozastavujeme. Rozhodně je pro nás přijatelnější forma vyholeného klínu, než klínu zarostlého.

kropekk_pl / Pixabay

Někdo se holí úplně, někdo jen okrajově, většina však žiletku na intimní místa používá. Jde hlavně o to, z jaké jste generace. Mladší generace rozhodně ochlupení nevyznává, ale lidé starší, si v ochlupení naopak libují.

V čem jsou výhody chlupů?

No jediné výhody jsou v tom, že ušetříte za žiletky a holící gely a pokud se neholíte, tak vás intimní místa při dorůstání nesvědí. Většinou je vám pak v zimě na tato místa, která jsou zarostlá tepleji, ale to je asi tak vše.

Pozor však, do módy se opět vrací chlupaté podpaží, které je obarvené do duhových barev. Nevím tedy, jak dlouho tato móda pofrčí, ale snad až tak dlouho ne. Chlupy jsou minulostí a nejspíše to tak už i zůstane. Není nic horšího, než když je někdo neoholen.

Muži se začali holit teprve nedávno

Muži se začali holit teprve nedávno, a to hlavně proto, že jim to přišlo praktické. Nejprve se však na tuto věc pohlíželo divně, pokud měl muž vyholené podpaží, tak působil zženštěle. Později se ale začalo holit stále více mužů a dnes je to již zcela běžná věc, nad kterou se nikdo nepozastavuje.

Díky holení podpaží se mnohem lépe aplikují kuličkové deodoranty a tuhé antiperspiranty do podpaží. Podpaží mnohem lépe vypadá a o intimních partiích ani nemluvě. Zatím co muži se holí kompletně, tak ženy stále ještě mohou nosit vyholené čárky, či jiné obrazce. Holení můžete také spojit s erotickou předehrou a může to být velice zajímavé.

Comments are closed.

Scroll To Top