Pátek, 9. června , 2023

Dejme se do formy – Pilates

Autor obrázku: Sally

Potřeby: sportovní oblečení (pohodlné, kvůli kontrole správnosti cviků se nedoporučuje extrémně volné oblečení), lahev vody. Školený lektor, který bude kontrolovat, že cviky provádíte dobře.

Zakladatelem cvičební metody Pilates byl na začátku 20. století Joseph Hubertus Pilates.

Pilatesova metoda je zaměřena na řízený pohyb ze silného středu těla (břišní a zádové svaly). Jejím úkolem je zlepšení kontroly nad svým tělem a posílení jeho ohebnosti. Cílem je duševní a fyzický soulad. Cvičí se na speciálních strojích, které využívají důmyslných kladek a pružin, nebo jen na podložce. Díky možnosti nastavení síly odporu na cvičících strojích, mohou pilates cvičit úplně všichni.

Pilates je 4-5x účinnější než fitness cvičení na podložce. Na speciálních strojích se dá cvičit až 550 různých cviků. Stroje jsou ale větších rozměrů, takže Hubert Pilates vymyslel i 34 cviků na cvičení na podložce. Cvičení na podložce je nenáročnější, protože Vám cviky neulehčují stroje.

Toto cvičení je velmi šetrné ke kloubům a šlachám. Doporučujeme vybrat si zkušeného školeného lektora, který Vás bude hlídat, aby cviky byly provedeny správně.

Cvičit byste měli 2x – 3x týdně.

Jak vypadá hodina?

Hodina trvá 60 minut. Jako první přichází na řadu rozcvička a zahřátí svalů. Poté přijde hlavní část cvičení. Vždy po posilovacím cviku následuje cvik protahovací. Cviky se opakují po 10. Není důležitá kvantita cviků, ale dobré provedení. Na konci opět následuje protažení.

Cena hodiny se pohybuje kolem 150,-Kč.

Kdo ze známých žen propadl pilates?

Miley Cyrus, Pippa Middleton, Madona, Julia Roberts, Uma Thurman, Jitka Schneiderová, Kateřina Hrachovcová, Bára Nesvadbová, atd….

Podle odborníků se budete cítit lépe už po 10 lekcích, po 20 lekcích budete na sobě pozorovat změny. A po 30 lekcích si všimnou změny i lidé kolem Vás. Pilates je někdy doporučováno i jako pokračování rehabilitace a prevence.

Napsala EPF

Comments are closed.

Scroll To Top