Úterý, 5. března , 2024

Co dělat o víkendu, aby se nikdo nenudil?

Pro mnohé víkend znamená jediné dva volné dny, které mohou strávit podle svého gusta. A přestože se snad každý na víkend těší, tak v okamžiku, kdy začne, neví, co budou dělat. A co máte v plánu vy?

TawnyNina / Pixabay

Buďte se svou rodinou

Přes týden každý chodí do práce, a když se vrátí, je unavený, a tak mu nezbývá mnoho času pro rodinu, a právě proto si to chce každý vynahradit o víkendu. Být s rodinou o víkendu je opravdové kouzlo, ale i pro svou rodinu musíte vymyslet nějaký program, abyste se nenudili. Velmi dobré rozhodnutí je strávit volný čas venku. Můžete se jít jen tak projít anebo si udělejte nějaký výlet.

Vhodné výlety s dětmi

Vybrat správný výlet pro děti je někdy velmi obtížné, hodně záleží na tom, kolik let je vašemu dítěti. Mnoho rodičů rádi organizují víkendové výlety někde za památkami, aby si děti z výletu odnesly nejen zážitek, ale také vědomosti. Ovšem tento výlet je už pro starší děti, protože malé děti nedokážou kouzlo památek natolik vnímat a navíc je nebaví poslouchat průvodce, a tak se většinou dostanete do trapných situací, kdy musíte své děti uklidňovat, aby vydrželi ještě aspoň chvíli potichu. Pokud doma máte ještě malé ratolesti, tak byste měli vymyslet něco zábavnějšího a takového, kde nevadí, když bude vaše dítě trochu hlasitější, jako je návštěva ZOO anebo nějakého zábavního centra, kde si dítě pořádně užije a pak bude i lépe usínat.

Co když je venku škaredě?

Pokud venku prší anebo je velká zima, což se na výlet nehodí, tak nezoufejte, protože i doma lze vymyslet zábavný program na víkend. Záleží na tom, co máte rádi. Klidně můžete vytáhnout nějakou společenskou hru či se zabavit při obyčejné karetní hře. Samozřejmě, že to jsou také atrakce spíše pro větší děti, a pokud máte doma ještě malé dítě, tak si třeba postavte bunkr anebo autodráhu a podobně. A existuje forma výletů, na které můžete jezdit i ve špatném počasí, jako je například bazén. Bazén je perfektní volba, protože budete společně a navíc budete sportovat, takže uděláte něco jak pro rodinu, tak i pro zdraví. Navíc návštěva bazénu je vhodná pro rodinu s jakkoliv starými dětmi.

Chceme si odpočinout

Mnoho lidí, zejména ti, kteří mají přes týden velmi náročnou a únavnou práci, si chtějí o víkendu dopřát pořádný odpočinek. Pravdou je, že někdy je poměrně obtížné skloubit starost o děti a odpočinek do jednoho, avšak pokud půjdete například dopoledne na procházku, tak celé odpoledne můžete lenošit, děti si budou hrát společně a vy budete mít chvilku se natáhnout. Anebo když navštívíte bazén či podniknete nějaký akční výlet, tak děti se unavení, usnou vám a vy budete mít naprostý klid sami pro sebe. Navíc budete mít čisté svědomí, že jste své děti neodbyli.

 

Víkend je dvoudenní ráj, který si musíme užívat společně. Ale nebojte se, když zvolíte správný program, tak se i děti unaví a vy budete mít čas na svůj odpočinek.

Comments are closed.

Scroll To Top