Středa, 4. října , 2023

Co dělat, když vám kosmetické přípravky nepomáhají

Někdy se vám může stát, že ať děláte, co děláte, tak se o svou pleť nedokážete postarat tak, aby byla pěkná a možná také můžete mít pocit takový, že na vás kosmetika neúčinkuje. To však není až tak pravda. Kosmetika sice účinkuje, ale vy jste s největší pravděpodobností zvolila kosmetiku špatnou, která není určená pro váš typ pleti. Je totiž samozřejmé, že postupem času se typ vaší pleti mění a pokožka chtě nechtě stárne.

Proto nemůžeme používat stejný krém ve 20ti letech, jako krém, který budeme používat ve 30 letech. Platí také to, že i když najdeme krém, který je skutečně pro naší pleť vhodný, tak je třeba jej čas od času vyměnit za jiný, protože pokožka si na složení tohoto přípravku zvykne a pak je třeba najít jiné složky, které na ni budou působit.

Dost možná vám přípravky na pleť nepomáhají z toho důvodu, že si pokožku neumíte pořádně vyčistit. Pleť musí být totiž v každém případě dokonale očištěná a je jedno, jestli je ráno, nebo večer, čištění by mělo probíhat 2x denně.

Odličující přípravky by měly odpovídat typu vaší pokožky. Určitě tedy vybírejte podle toho, co opravdu potřebujete. Možná nevíte, co byste měla používat, pak se poraďte buď přímo v obchodě, nebo u kosmetičky. Stejně tak, jako byste měla vědět, jaké máte vlasy, je důležité také vědět to, jakou máte pokožku a podle toho pak nakupovat vhodné přípravky.

Obzvláště opatrná buďte tehdy, kdy víte, že máte alergii na některé přísady a pečlivě si čtěte, co daný přípravek obsahuje a to zejména proto, abyste si nekoupila drahý produkt a nezjistila, že na vaší pokožce nadělal víc škody, jak užitku.

Pokud vás trápí fakt, že se krém nechce vstřebat, zkuste si nejprve udělat peeeling. Ten odstraní odumřelé buňky a krém nejen že se rychleji vstřebá, ale bude také skvěle a intenzivněji působit. Dávejte si také pozor na to, aby přípravek, který na svou pleť používáte, nebyl prošlý i to by totiž mohl být důvod toho, proč to nefunguje, tak jak má.

Comments are closed.

Scroll To Top