Pátek, 9. června , 2023

Chcete jezdit v kvalitním autě? Zařiďte si operativní leasing

mercedes-3418805_640

Každý řidič sní o tom, že bude moci jezdit v dobrém a spolehlivém automobilu, aniž by jej jeho provoz vyšel na příliš velké množství peněz. Samotné pořízení vlastního auta vyjde řádově na stovky tisíc korun. Ani úspěšní lidé si proto koupi často nemohou dovolit, protože je třeba vydělané peníze investovat do bydlení a rodinného zázemí.

Jak to tedy udělat, pokud chcete mít kvalitní automobil k dispozici, avšak nehodláte do něj investovat nehoráznou sumu peněz? Řešením je takzvaný operativní leasing.

Proč zvolit operák namísto normálního leasingu?

Jistě víte o možnosti klasického leasingu na osobní vozidla. Ten je ale poměrně nevýhodný. Obvykle kromě ceny auta platíte i akontaci, která se může šplhat do desítek tisíc korun. Navíc je vůz po splacení již poměrně starý, což znamená, že si krátce poté, co jej konečně získáte do osobního vlastnictví, můžete začít shánět automobil nový.

Právě z tohoto důvodu je stále oblíbenější variantou operativní leasing. Ještě před několika lety byl vhodný spíše pro firmy, které potřebovaly větší vozový park. Dnes už jej ale běžně využívají i lidé pro své soukromé účely, a to včetně úspěšných businessmanů, ženy nevyjímaje. Vyplatí se totiž hned z několika důvodů.

Jak je možné, že vámi užívané vozidlo nezestárne?

V rámci operativního leasingu auto nepřechází do vašeho vlastnictví, a to ani po uplynutí doby, po kterou máte pronájem sjednaný. Mohlo by se to oproti klasickému leasingu jevit jako nevýhoda, jenže je třeba si uvědomit, že je tomu naopak. Po skončení smlouvy můžete obratem uzavřít další. Na jejím základě dostanete nový vůz s méně najetými kilometry, který bude daleko spolehlivější nežli auto po skončení běžné leasingové smlouvy. Neustále tak máte možnost obnovovat svůj vozový park, ať už soukromý či firemní.

Měsíční paušál za operativní leasing se pohybuje od jednotek tisíc korun v případě běžných osobních automobilů, jako jsou ty od značek Volkswagen, Škoda apod. Už ale není problémem si pomocí „operáku“ opatřit luxusní značky a modely vozidel, na něž byste při průměrném výdělku jen těžko našetřili.

Co vše získáte operativním leasingem?

Mezi velké přednosti operativního leasingu, o němž se dozvíte více na webu společnosti Driveto, patří fakt, že v rámci měsíční paušální platby máte zahrnuté povinné ručení a havarijní pojištění. Dále se nemusíte starat také o poplatky za rádio, výměnu pneumatik, zadarmo máte i pravidelný servis a kontrolu vozidla. Někdy je v ceně dokonce i dálniční známka. Sami se vlastně o nic nestaráte, jen o nutnou základní údržbu auta a doplňování paliva.

Není divu, že se operativní leasing stává stále oblíbenějším, v Česku ho využívají už stovky firem a tisíce dalších soukromých uživatelů.

Comments are closed.

Scroll To Top