Neděle, 3. března , 2024

Babské rady, jak na kruhy pod očima


Váčky a kruhy pod očima nám na kráse nepřidají. Vypadáme unaveně, přidávají nám věk, nesluší mladším ani starším. Existuje celá řada babských rad, jak tyto projevy zmírnit. Určitě je vyzkoušejte, třeba v kombinaci s profesionálními pomocníky na péči o oční okolí, které kruhy pod očima zaručeně zmírňují.

Nevyhazujte čajové sáčky

Osvědčené jsou čajové sáčky z černého čaje. Stačí je nevyhazovat a odkládat si je. Ty z předchozího dne si večer vložte vždy vlhké do lednice. Ráno si pro ně zajděte po probuzení, a ještě si s nimi na 5 minut vlezte do postele. Nebo si je před zrcadlem jemně přikládejte pod oční okolí.

Bramborová oční maska

Za účinnou se považuje i maska z bramborových slupek. Nemusíte ji nijak připravovat. Stačí bramboru umýt, slupku oloupat a přikládat na oční okolí. Dopřát si lze i celoobličejovou masku.

Notoricky známá okurková maska

Mnohem známější je ale okurková maska. Podobně jako v předchozím případě si lze pod oči přikládat slupku z okurek. Nebo použijte kolečka z okurek.

Nabuďte se H20

Nutnost kvalitního pitného režimu pro krásu není mýtus. I kruhy pod očima umí omezit zcela obyčejná voda – přijímaná vnitřně. Pijte kvalitní čistu vodu v objemu až 3 litry za den a kruhům pod očima „dáte vale“.

Vitamínová bomba proti kruhům pod očima

Bez kvalitní stravy nebo vhodných doplňků stravy s obsahem důležitých vitaminů a minerálu se neobejdete. Tělo trpí kruhy pod očima při nedostatku železa, ale i vitamínů K, E, C nebo kyseliny listové. Snažte se je doplňovat v podobě pestré stravy. Pokud si myslíte, že to nestačí, vhodný je doplněk stravy s těmito vitamíny. Lépe samostatnými než v podobě multivitaminu.

Když někdo pořádně nespí, není mu pomoci

Nezapomeňte, že bez toho, abyste se dobře vyspaly, se kruhů pod očima nezbavíte. Potřebná délka spánku dospělého člověka je 7 až 8 hodin. K dobré spánkové hygieně patří nechodit spát později než o půlnoci, před spaním se vyhýbat těžkým jídlům, močopudným nápojům a tzv. modrému světlu. To vylučují displeje, včetně tabletu a mobilního telefonu. Takže elektronická zařízení přestaňte používat už dvě hodiny před spaním.

Na kruhy pod očima profesionálně

Samozřejmě kromě rozporuplných babských rad lze kruhy pod očima eliminovat i profesionálně. Důležité je dobře provedená pravidelná mikromasáž očního okolí. S kvalitní kosmetikou, ale zejména s kvalitním přístrojem. Nemusíte chodit na kosmetiku. Nejlepší je pořídit si přístroj pro domácí použití. Takový, který poslouží pro mikromasáž očního okolí i celého obličeje, krku a dekoltu. Včetně čištění pleti.

Ranní masáž očního okolí profesionálním přístrojem trvá pouhých 30 vteřin. Za tuto dobu se díky jemným nanovibracím nastartuje činnost lymfatického systému a naše kruhy pod očima rychle zmizí.

Comments are closed.

Scroll To Top