Pondělí, 22. dubna , 2024

7 nápadů, jak ušetřit za topení a přitom být doma v teple

Věčně studené ruce a nohy nikoho nebaví. Vysoký účet za topení ale také ne. V následujícím článku vám proto poradíme, jak levně vyzrát na zimu.jKIVMluCs78vJGJJBfEHVBj_T3D3FML9wV2F_9unsPsNa3xNkfn7c1Nm1ajfcmG0Wn7twMQ

  1. Teplá přikrývka je základ

Pokud si zalezete do postele a přesto se klepete zimou, máte špatné přikrývky. Už jste vyměnili letní deky za teplejší peřiny? Skvělé tepelné vlastnosti má například přikrývka Clinic z dutého silanizovaného rouna. S touto peřinou jde skvěle do páru polštář Clinic.

  1. Za topení si dejte odrazovou fólii

Mnoho tepla odčerpají studené stěny. Týká se to zejména nezateplených domů. Stačí za radiátory nalepit odrazovou fólii a problém z velké části vyřešíte. Fólie odrazí teplo zpět do místnosti.

  1. Večer vás zahřeje froté župan

Krásně jste se nahřáli při večerní koupeli, ale hrozí, že vám brzy bude zase zima. Buď můžete otočit kohoutkem topení a “propálit” víc peněz, nebo si oblečete teplý župan. Nejpříjemnější je župan z bavlněného froté.

  1. Nejlépe hřeje vlna

Smiřte se s tím, že doma nebudete chodit v krátkém rukávu. Noste vlněné svetry, které nejvíc zahřejí. Pro zimomřivé jsou vhodné i podvlékací kalhoty.

  1. Pozor na studené nohy

Zima jde často od nohou. Proto do postele choďte v hřejivých ponožkách z vlny. Spací ponožky mají mít volný lem, aby vás v noci příliš neškrtily.reQ1yysTfhM1odQCYMn4bVOWyOlaSCuVRX-y7yGgaouT8CFGKpD0Woi_UkGUS17NkddqWZ8

  1. Utěsněte stará okna

Jestliže bydlíte v bytě se starými okny, většinou jimi hodně táhne. Srolujte starý ručník, svažte ho stuhou do ruličky a položte na parapet. Rychle si tak vyrobíte levné ucpávky.

  1. Matrace má být prodyšná

Pokud chcete být pod peřinou v teple, nesmíte se příliš zpotit. Pak by vám mohla být zima. Proto si vybírejte matraci jako například Best Double, která je dostatečně prodyšná, a navíc má i 7 anatomických zón s masážní profilací, takže vás už záda bolet nebudou.

Comments are closed.

Scroll To Top