Pátek, 9. června , 2023

3 efektivní způsoby, jak prolomit jazykovou bariéru a konečně se naučit anglicky!

Angličtina je světovým jazykem č. 1. Kdo ji neovládá, ochuzuje sám sebe. Zavírá si tím dveře na celou řadu lukrativních pracovních míst a vlastně i o možnost cestování po vlastní ose, protože se nedokáže v cizí zemi dobře domluvit. Neumíte anglicky? Přestaňte se vymlouvat, že jste již příliš stará na to, abyste se cizí řeč naučila. Jde to v každém věku a nabízí se hned 3 efektivní způsoby.

geralt / Pixabay

  1. Vyrazte do zahraničí!

Nejlépe se cizí řeč naučíte v prostředí, kde s ní budete v permanentním kontaktu. Pokud vám to čas dovolí, vyrazte do zahraničí. Nabízí se hned několik možností. Vyjet lze na školu, na jazykový kurz či na brigádu. I ženy ve středním věku vyráží za hranice pracovat jako au-pair. Pokud se rozhodnete vyjet za hranice České republiky, počítejte s většími finančními náklady. Jestliže je nemáte či vám chybí odvaha k takové životní změně, nabízí se další 2 možnosti.

  1. Jazykový kurz v ČR

Stejně efektivní jako výjezd za hranice je kvalitní jazykový kurz v České republice. Při výběru si musíte dát pozor na školu, která kurz pořádá. Je lepší si koupit kurz ve škole, která má historii. Větší efekt mají kurzy s malým počtem studentů, protože zde má lektor prostor s každým studentem pracovat individuálně. Výhodnější jsou kurzy s rodilým mluvčím, od kterého pochytíte správný přízvuk a naučí vás i slangové výrazy. Nekupujte zajíce v pytli a informujte se o tom, zda škola nabízí ukázkovou hodinu zdarma. Pokud ano, zajděte se podívat, jak výuka probíhá, hodně vám to napoví o kvalitě. Špičkové jazykové kurzy (například i letní intenzivní či víkendové) nabízí jazyková škola Presto, která úspěšně funguje od roku 2001.

  1. Soukromé lekce

Třetí možností, jak se rychle naučit anglicky, jsou soukromé hodiny. Připravte se ale na to, že sehnat kvalitního lektora není úplně jednoduché. Navíc si budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, protože za jednu hodinu se běžně platí až 500 Kč.

Comments are closed.

Scroll To Top