Pondělí, 5. června , 2023

3 důvody, proč uchovávat své peníze v investičním zlatu

Pokud každý měsíc neutratíte celou svoji výplatu, asi řešíte, jak s těmi penězi, které máte navíc, naložit. Nechat je ladem ležet na bankovním účtu rozhodně není nejlepší nápad, nechcete-li, aby ztrácely hodnotu. Jako ideální se tak jeví nějaká investice. A tou nejbezpečnější možnou je investice do zlatých slitků.

1. Zlato neztrácí svoji hodnotu

Investiční zlato patří mezi nejstabilnější investice vůbec. Neztrácí svoji hodnotu, jeho tržní cena pouze minimálně kolísá. A to bez ohledu na ekonomický vývoj u nás i ve světě, nestabilitu měny a další ekonomické a společenské faktory. Oproti investicím na burze, do nemovitostí, akcií či různých fondů tak zde máte jistotu, že se vám vaše peníze neztratí. Při nákupu investičního zlata navíc neplatíte DPH, což u jiných investičních předmětů, jako jsou cenné obrazy, diamanty a starožitnosti, není běžné.

2. Zlaté slitky mají i praktické výhody

Investovat můžete buď do zlatých slitků, nebo zlatých mincí. Slitky jsou mobilní, snadno s nimi lze manipulovat, a i jejich malé množství značí velkou hodnotu. Zlato je navíc prakticky nezničitelné, svoji hodnotu má i roztavené. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí.

3. Nakoupit zlaté slitky můžete okamžitě

Pořídit si zlaté mince či slitky není žádný problém. V Obecním domě v Praze sídlí specializovaná prodejna, kde vám ochotně poradí s výběrem, pokud si nebudete zcela jistí. Vzhledem k dnešní době samozřejmě nakoupíte i online. Vyberte si ze slitků a mincí švýcarského původu, ze známých švýcarských rafinérií Argor Heraens či P.A.M.P. Bavíme se samozřejmě o zlatu s nejvyšší ryzostí (24 karátů). Cena jedné troyské unce takového zlata se momentálně pohybuje kolem 45 000 Kč, pořídit si však lze i velmi malé množství, například jednogramové cihličky. Své portfolio investičního zlata tak můžete kdykoliv rozšířit.

 

Comments are closed.

Scroll To Top